Palyginimų sąrašas

Žemės ūkio paskirties sklypo pardavimas | Kokių dokumentų reikia?

Žemės ūkio paskirties sklypo pardavimas | Kokių dokumentų reikia?

Dokumentai reikalingi žemės ūkio paskirties sklypo pardavimui:

1. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) leidimas parduoti žemės ūkio paskirties sklypą. NŽT informuos visus pirmumo teisę turinčius asmenis apie Jūsų sklypo pardavimą ir Jūsų norimą kainą. Tačiau NŽT pateiktame prašyme leidimui gauti turi būti nurodyta mažiausia Jūsų norima gauti kaina. Su gautu NŽT leidimu žemės sklypo kitiems asmenims negalėsite parduoti pigiau, nei buvo pasiūlyta pirkti pirmumo teisę turintiems asmenims. Jei esate žemės sklypo vienas iš bendraturčių ar sklype yra statinių priklausančių kitiems asmenims – Nacionalinei žemės tarnybai kartu su pranešimu turėsite pateikti papildomus dokumentus.

2. Jei nė vienas pirmumo teisę turintis žmogus nepareiškė noro pirkti Jūsų sklypą, tuomet jį drąsiai galite parduoti kitiems asmenims. Kiti asmenys turi teisę pirkti Jūsų žemės sklypą už tą pačią kainą, kuri yra nurodyta NŽT leidime parduoti žemės ūkio paskirties sklypą arba už didesnę kainą.

3. Nuo 2018 metų NŽT leidimas taip pat reikalingas ir pirkėjui. Jis taip pat turi kreiptis su prašymu į NŽT bei pateikti jau turimų sklypų deklaraciją.

4. Žemės ūkio ūkio paskirties sklypo pardavimui taip pat bus reikalingas sklypo planas. Jei sklypas yra rajono savivaldybės ribose, tuomet kadastriniai matavimai parduodant nebus būtini.

5. Galiojantis asmens tapatybės dokumentas.

6. Žemės sklypo įgijimo dokumentas, kurio pagrindu Jūs įgijote turtą (pirkimo-pardavimo sutartis / paveldėjimo teisės liudijimas / dovanojimo sutartis / teismo sprendimas ir pan.

7. Jei žemės sklypas yra įkeistas kredito įstaigai – kreditoriaus leidimas parduoti.

8. Jei žemės sklypas priklauso keliems bendraturčiams – sandoryje turės dalyvauti ir kiti bendraturčiai, sutinkantys su parduodama kaina. Jiems taip pat būtini galiojantys asmens tapatybės dokumentai. Jei bendraturčiai savo dalies nesutinka parduoti, tokiu atveju jie turi parašyti notarų biure atsisakymą pirkti Jūsų dalį. Su atsisakymu Jūs galite parduoti Jums priklausančią sklypo dalį.

9. Jei esate išsituokęs – ištuokos liudijimas ir teismo sprendimas dėl turto padalijimo. Jei tokio sprendimo nebuvo – buvusio sutuoktinio sutikimas parduoti.

10. Jei esate susituokęs – sutuoktinio sutikimas parduoti.

Atsiskaitymas už perkamą žemės ūkio paskirties sklypą galimas tik bankiniu pavedimu. Mokėjimo nurodymo kopiją bus būtina pateikti sandorį tvirtinančiam notarui.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:


  Panašūs įrašai

  Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje?

  Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje? Tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų,...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip parduoti nekilnojamąjį turtą esant užsienyje?

  Norite parduoti nekilnojamąjį turtą esantį Lietuvoje, tačiau šiuo metu gyvenate...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

  Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų - nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė
  Call Now Button+370 616 07300