Sandoriai grynaisiais – iki 5000 Eur

Sandoriai grynaisiais – iki 5000 Eur

Sandoriai grynaisiais leidžiami iki 5000 Eur

Sandoriai grynaisiais nuo 2022 metų lapkričio pirmos dienos įgauna naujų apribojimų. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad nuo šios datos atsiskaityti grynaisiais už sandorius galima bus tik tokiu atveju, jei suma neviršys 5000 eurų. Tas pats galioja ir kitoms valiutoms, jei perskaičiavus suma atitinka tuos 5000 Eur.

Šis naujas apribojimas taikomas:

  • privatiems juridiniams asmenims;
  • viešiems juridiniams asmenims;
  • fiziniams asmenims, neužsiimantiems verslu;
  • fiziniams asmenims, užsiimantiems verslu;
  • tiek nuolatiniams Lietuvos gyventojams, tiek atvykusiems iš užsienio.

Pabrėžiama, kad sandorio skaidymas, norint apeiti naująjį apribojimą (t. y. atsiskaityti grynaisiais, tačiau  mažesnėmis dalimis), yra neteisėtas, o jį pažeidus privaloma atsakyti pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatytą tvarką. Numatomas administracinės baudos dydis – nuo 100 iki 4000 eurų.

Išimtys, kai apribojimas nebus taikomas

Yra numatyti atvejai, kai atsiskaitymus ribojantis įstatymas nebus taikomas. Šie atvejai – tai įvairūs mokėjimai ir atsiskaitymai per įstatymuose nustatytus mokėjimo paslaugų teikėjus, kada užtikrinamas kliento tapatybės nustatymas. Apribojimas negalioja ir tada, kai mokėjimai pagal sandorį negrynaisiais pinigais negalimi, nes mokėjimo vietoje atsiskaitymo paslaugos neteikiamos, o susimokėti būtina neatidėliojant. Apie tokį nurodytą sumą viršijantį mokėjimą jo gavėjas privalės pranešti VMI per 10 dienų bei nurodyti priežastis, kodėl nebuvo galima
atsiskaityti negrynaisiais pinigais.

Daugiau naudos ar daugiau nepatogumų?

Įvairūs nauji pakeitimai bei apribojimai dažnai visuomenėje sukelia įvairius “paburbėjimus”. Kviečiu jais neužsiimti ir tiesiog susitaikyti bei prisitaikyti prie naujos tvarkos. Sandoriai grynaisiais turi panašius apribojimus ir kitose ES valstybėse – Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Graikijoje. Pagrindinė jų paskirtis – kovoti su šešėliu ir pinigų plovimu, kurio, deja, dar vis pasitaiko. Juolab, didžiosios dalies gyventojų šie pakeitimai visai nepalies, nes jie skirti tik sandoriams už dideles sumas. Lietuvos banko duomenimis, tokių yra vos 3 proc. Galų gale virtualūs atsiskaitymai vis populiarėja net ir susimokant nedideles sumas ir mes jau turime visas reikiamas priemones patogiai juos atlikti.

Mano teikiamos paslaugos: nekilnojamo turto pardavimas bei nuoma.

Nekilnojamojo turto pardavimas

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksiu per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. Pokyčiai nuo 2023 m.

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Nekilnojamo turto agentūros Panevėžyje. Kaip išsirinkti?

Jeigu norite įsigyti ar parduoti nekilnojamą turtą, geriausia to imtis ne patiems, o patikėti viską specialistams. Tai sutaupys jums ne tik pinigų ir laiko, bet ir apsaugos nuo įvairių rūpesčių, susijusių su pardavimo / pirkimo procesu.

Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Norite įsigyti, parduoti ar išnuomoti nekilnojamąjį turtą? Šiuo metu vis daugiau žmonių nebesivargina imtis šio reikalo patys, o verčiau patiki dalį arba visą procesą specialistams – nekilnojamojo turto agentūroms arba laisvai samdomiems brokeriams.

Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto brokerė Panevėžyje bei šio tinklaraščio autorė. Jau 7 metus padedu savo klientams spręsti nekilnojamojo turto klausimus. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Siųsti užklausą