Sandoriai grynaisiais – iki 5000 Eur

Sandoriai grynaisiais – iki 5000 Eur

Sandoriai grynaisiais leidžiami iki 5000 Eur

Sandoriai grynaisiais nuo 2022 metų lapkričio pirmos dienos įgauna naujų apribojimų. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad nuo šios datos atsiskaityti grynaisiais už nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo sandorius galima bus tik tokiu atveju, jei suma neviršys 5000 eurų. Tas pats galioja ir kitoms valiutoms, jei perskaičiavus suma atitinka tuos 5000 Eur.

Šis naujas apribojimas taikomas:

  • privatiems juridiniams asmenims;
  • viešiems juridiniams asmenims;
  • fiziniams asmenims, neužsiimantiems verslu;
  • fiziniams asmenims, užsiimantiems verslu;
  • tiek nuolatiniams Lietuvos gyventojams, tiek atvykusiems iš užsienio.

Pabrėžiama, kad sandorio skaidymas, norint apeiti naująjį apribojimą (t. y. atsiskaityti grynaisiais, tačiau  mažesnėmis dalimis), yra neteisėtas, o jį pažeidus privaloma atsakyti pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatytą tvarką. Numatomas administracinės baudos dydis – nuo 100 iki 4000 eurų.

Išimtys, kai apribojimas nebus taikomas

Yra numatyti atvejai, kai atsiskaitymus ribojantis įstatymas nebus taikomas. Šie atvejai – tai įvairūs mokėjimai ir atsiskaitymai per įstatymuose nustatytus mokėjimo paslaugų teikėjus, kada užtikrinamas kliento tapatybės nustatymas. Apribojimas negalioja ir tada, kai mokėjimai pagal sandorį negrynaisiais pinigais negalimi, nes mokėjimo vietoje atsiskaitymo paslaugos neteikiamos, o susimokėti būtina neatidėliojant. Apie tokį nurodytą sumą viršijantį mokėjimą jo gavėjas privalės pranešti VMI per 10 dienų bei nurodyti priežastis, kodėl nebuvo galima atsiskaityti negrynaisiais pinigais.

Daugiau naudos ar daugiau nepatogumų?

Įvairūs nauji pakeitimai bei apribojimai dažnai visuomenėje sukelia įvairius “paburbėjimus”. Kviečiu jais neužsiimti ir tiesiog susitaikyti bei prisitaikyti prie naujos tvarkos. Sandoriai grynaisiais turi panašius apribojimus ir kitose ES valstybėse – Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Graikijoje. Pagrindinė jų paskirtis – kovoti su šešėliu ir pinigų plovimu, kurio, deja, dar vis pasitaiko. Juolab, didžiosios dalies gyventojų šie pakeitimai visai nepalies, nes jie skirti tik sandoriams už dideles sumas. Lietuvos banko duomenimis, tokių yra vos 3 proc. Galų gale virtualūs atsiskaitymai vis populiarėja net ir susimokant nedideles sumas ir mes jau turime visas reikiamas priemones patogiai juos atlikti.

 

NT pardavimas
Parsisiųsti nekilnojamojo turto pardavimo planą
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį. Žemės sklypų bei miškų pardavimas visoje Lietuvoje. Gyvenamojo ir komercinio turto pardavimas Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Trakuose, Elektrėnuose, Vievyje ir Palangoje.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

  • konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.
Kiti mano straipsniai:

NŽT struktūros ir asmenų aptarnavimo pokyčiai nuo 2024 m.

Nuo 2024 m. keičiasi ir NŽT struktūra. Didžiausias struktūrinis pokytis yra susijęs su 50 teritorinių skyrių jungimu į 5 žemės tvarkymo ir administravimo skyrius (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų).

Naujos statybos butų pardavimas nuo 2024-ųjų: svarbiausi pokyčiai

Naujos statybos butų pardavimas nuo 2024 - ųjų ir svarbiausi pokyčiai. Kas keisis perkant buta naujos statybos daugiabučiuose? Kokie pirkimo proceso pokyčiai? Visą naudingą informaciją rasite šiame straipsnyje.

Nekilnojamojo turto pardavimo mokesčiai. GPM [2024]

Nekilnojamojo turto pardavimo mokesčiai taikomi gautam pelnui po turto pardavimo. Gyventojų pajamų mokesčio 15 proc. tarifu apmokestinamas turto pardavimo, įsigijimo bei leidžiamų atskaitymų kainų skirtumas. Plačiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

32,20 ha bendro ploto žemės ūkio sklypai Radviliškio r.

289 000 €

32.2 ha

3 kamb. butas K. Šimonio g. 8, Kupiškyje

37 000 €

3 kamb., 65 kv. m.

9.99 ha žemės ūkio sklypas Gudžių k., Varėnos r.

75 000 €

9.99 ha

10.81 ha ploto žemės ūkio paskirties sklypai Nevierių k., Rokiškio r.

45 000 €

10.81 ha

Parduodami 7.7 ha ploto žemės ūkio sklypai Bajorų k., Rokiškio r.

15 000 €

7.7 ha

Parduodami 21.35 ha žemės sklypai Ažuožeriškių k., Zarasų r.

56 000 €

21.35 ha

Parduodami 13.24 ha žemės sklypai Bulinskių k., Utenos r.

34 000 €

13.24 ha

15.7 a žemės sklypai Saulėlydžio akl., Vyčių k., Panevėžio r.

16 000 €

15 a

Rodyti daugiau

Remiantis 81 atsiliepimu

Aušra Lapienė
Aušra Lapienė

2023-12-28

Google

Gerai organizuotas darbas, profesionalus ir malonus bendravimas.

Modestas Mon
Modestas Mon

2023-11-15

Google

Kreipiausi i Asta konsultacijos.Tikra savo srities profesionalė!!! Viska paaiškino PROFESIONALIAI, AIŠKIAI, MANDAGIAI. DĖKOJU Astai!!!!

Marius Alchimavičius
Marius Alchimavičius

2023-10-27

Google

Malonus bendravimas, profesionali pagalba.

Rolandas Dauksas
Rolandas Dauksas

2023-11-05

Google

Ačiū Astai Mūsų bendradarbiavimas buvo ne tik produktyvus, bet ir žmogiškai malonus. Nuo pat pradžių buvo jaučiamas darbo supratimas ir profesionalumas, tai pat aukščiausio lygio komunikacija. Gerų jums sandorių ir klientų! O klientams tik lieka džiaugtis sudarius sutartį su Asta, nes bus viskas OK. Su pagarba, Rolandas D.

Iona van der Waal
Iona van der Waal

2023-10-16

Google

Trumpai aprasant: profesionalumas, malonus bendravimas, detalus pardavimo/pirkimo aprasymas, eigos paaiskinimas. Sandorio organizavimas su issamia infomacija kas ir kada vyksta. Labai dekinga Astai uz paprasta, bet aiskia sandorio eiga. labai profesionali bei maloni NT brokere, kuria rekomenduoju 100% Pagarbiai, Ilona Kopenhaga

Edvardas Cereska
Edvardas Cereska

2023-10-04

Google

Už nuoširdų ir dalykišką bendravimą, pirkimo-pardavimo klausimais, Jums gerb., Asta, tariu didelį ačiū! Rekomenduoju 100 procentų!

Rasa Visockaite
Rasa Visockaite

2023-08-02

Google

Puiki specialistė, labai operatyvi, puikiai atliko savo darbą, nuoširdžiai bendraujanti, dėmesinga, puikiai suteiktos paslaugos, rekomenduoju tikrai nepasigailėsite.

Vaida Zakarauskiene
Vaida Zakarauskiene

2023-07-02

Google

Ieškojome pirkti buta. Ir arsirado visai netikėtai. Su brokerės Astos Samulionytės pagalba ji nusipirkome. Ačiū Jums už kantrybe ir laika. Labai šilta ir draugiška, žinanti savo darba brokerė. Rekomenduojame 100% ❤️

Airidas J.
Airidas J.

2023-06-09

Google

Esame labai dėkingi Astai, kuri smarkiai pagelbėjo mums įsigyjant būstą bei padėjo mums sėkmingai naviguoti tarp visų iškilusių klausimų, iššūkių bei sunkumų. Ji konkreti, atsidavusi savo darbui bei nuoširdžiai ieško visoms pusėms geriausių sprendimų, net jeigu tai jai nėra "privaloma".

Vilma Romančikienė
Vilma Romančikienė

2023-06-06

Google

Didelis Ačiū Astai už konsultacijas!!! Profesionali brokerė, džiaugiuosi jog kreipiausi būtent i Asta. Rekomenduoju tikrai puiki brokerė!

Siųsti užklausą