Palyginimų sąrašas

Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Kodėl reikėtų nekilnojamojo turto pardavimo procesą patikėti NT brokeriui?

Norite įsigyti, parduoti ar išnuomoti nekilnojamąjį turtą? Šiuo metu vis daugiau žmonių nebesivargina imtis šio reikalo patys, o verčiau patiki dalį arba visą procesą specialistams – nekilnojamojo turto agentūroms arba laisvai samdomiems brokeriams. Toks sprendimas apsaugo nuo galimų klaidų, laiko gaišimo ir finansinių nuostolių. Žinoma, prieš tai reikia atlikti “namų darbus” bei atsakingai išsirinkti nekilnojamojo turto brokerį, kuriuo galėsite pasitikėti.

Kodėl neverta viskuo rūpintis patiems?

Pardavinėdami NT be tarpininkų jūs privalėsite atlikti visus šio proceso žingsnelius savarankiškai. O žingsnių čia ne vienas ir ne du: kainos nustatymas, fotografavimas, reikiamų dokumentų komplektavimas, skelbimų su nuotraukomis ir aprašymais paruošimas, jų talpinimas internete, bendravimas su galimais pirkėjais, derybos, sutarčių pasirašymas. Praleidus kokį nors esminį momentą – pavyzdžiui, negavus tam tikrų leidimų – gali paaiškėti, jog pirkėjas yra, tačiau objekto parduoti dar negalite, kol nebus sutvarkyti visi dokumentai. Norint išvengti visų šių rūpesčių geriausia kreiptis į patikimą NT tarpininką – agentūrą ar brokerį.

Ar tai reiškia, kad turėsite papildomų išlaidų, susijusių su darbo užmokesčiu NT specialistui?

Jei esate nusiteikę parduoti arba pirkti nekilnojamąjį turtą, išlaidų bet kokiu atveju turėsite. Žinoma, samdomas specialistas arba agentūra taip pat norės gauti savo dalį, tačiau galiu patikinti, jog jis garantuotai sumažins jūsų finansinius nuostolius ir sutaupys nemažai laiko.

 • Padės nustatyti teisingą kainą. Per didelė kaina atbaido pirkėjus bei atitolina pardavimus. Per maža kaina sukuria jums nuostolius. Taigi svarbu, kad suma būtų adekvati, atitinkanti esamą NT rinkos situaciją.
 • Užtikrins, kad procesas vyktų sklandžiai, be trukdžių, padės surinkti visą reikiamą dokumentaciją, leidimus ir t. t.
 • Pasirūpins, kad norimas sandėris įvyktų kaip įmanoma greičiau.
 • Parduos jūsų NT net ir tuo atveju, jei šiuo metu negyvenate Lietuvoje ir neturite galimybių dažnai parvykti iš užsienio.

Ką geriau rinktis norint parduoti ar įsigyti būstą – nekilnojamojo turto agentūrą ar laisvai samdomą brokerį?

Nekilnojamojo turto pardavimas ar pirkimas – ilgas ir sudėtingas procesas, kurį dažnas verčiau patiki specialistams. Kai viską organizuoja nusimanantis žmogus, reguliariai stebintis situaciją NT rinkoje, galite tikėtis žymiai greitesnių ir geresnių rezultatų.

Nė vienas variantas negarantuoja, kad viskas vyks sklandžiai. Jei pasirinksite agentūrą, supraskite, kad ten dirba tokie patys žmonės, kaip ir tie, kurie klientus aptarnauja vieni. Jų visų įgūdžiai, bendravimo būdas ir kvalifikacija skirtingi. Žinoma, dirbant komandoje net ir mažiau patirties su NT rinka turintis asmuo gali greitai pasitarti bei pasikonsultuoti su kolegomis ir rasti tinkamą sprendimą.

Ar gali panašios pagalbos sulaukti laisvai samdomas brokeris? Aišku, kad taip. Jau ne vienerius metus dirbu šioje srityje bei nuolat palaikau ryšius su įvairiomis nekilnojamojo turto agentūromis, taip pat kitais brokeriais, teisininkais, notarais ir t. t. Bendradarbiauti šiais laikais itin paprasta tiek su kolegomis, tiek su klientais. Sklandų procesą galiu garantuoti net ir tada, kai mano klientai negyvena Lietuvoje. Išmaniosios technologijos aprūpino mus tokiomis galimybėmis.

Atsakant į klausimą, geriau agentūra ar brokeris, galiu pasidalinti tokia savo nuomone: geriausia pasirinkti tikrai patyrusį, atsakingą ir savo darbą išmanantį specialistą. Tas specialistas gali būti laisvai samdomas arba dirbti agentūroje. Šiuo atveju jums apsispręsti padės atsiliepimai ir rekomendacijos, kurias galite rasti internete arba pasiklausinėję kitų žmonių.

Aš pati pasirinkau laisvai samdomos specialistės kelią todėl, kad pajutau turinti tam pakankamai organizuotumo bei kompetencijos. Taip pat, kai esu viena, galiu aiškiau suprasti savo kliento poreikius, bendrauti su juo kaip asmuo su kitu asmeniu, o ne kaip NT agentūra su užsakovu. Jei reikalinga kito specialisto pagalba, būtinai kreipiuosi į pažįstamus, su kuriais palaikau ryšį, kaip ir pati mielai jiems padedu. Žinoma, prieš pradedant bendradarbiavimą visada su klientu pasirašome tarpininkavimo sutartį (ją rekomenduoju pasirašyti visada, prieš tai būtinai atidžiai perskaičius).

 

Taigi svarbiausia ne tai, jūs kreipsitės į NT agentūrą ar brokerį, o tai, kad patikėtumėte savo nekilnojamojo turto pardavimo, pirkimo ar nuomos procesus patikimam specialistui.

Ieškote NT brokerio nekilnojamo turto pardavimui?

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksiu per 1 darbo dieną!

* Konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

  Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

  Panašūs įrašai

  Nekilnojamo turto agentūros Panevėžyje. Kaip išsirinkti geriausią?

  Jeigu norite įsigyti ar parduoti nekilnojamą turtą, geriausia to imtis ne patiems, o patikėti...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip sklandžiai ir be nuostolių parduoti paveldėtą turtą?

  Jeigu paveldėjote nekilnojamąjį turtą ir apsisprendėte, jog jis Jums nereikalingas, logiškas...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė

  Sandoriai atsiskaitant grynaisiais – iki 5000 Eur

  Sandoriai grynaisiais iki 5000 Eur Nuo 2022 metų lapkričio pirmos dienos įsigalioja nauji...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė