Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Kodėl reikėtų nekilnojamojo turto pardavimo procesą patikėti NT brokeriui?

Norite įsigyti, parduoti ar išnuomoti nekilnojamąjį turtą? Šiuo metu vis daugiau žmonių nebesivargina imtis šio reikalo patys, o verčiau patiki dalį arba visą procesą specialistams – nekilnojamojo turto agentūroms arba laisvai samdomiems brokeriams. Toks sprendimas apsaugo nuo galimų klaidų, laiko gaišimo ir finansinių nuostolių. Žinoma, prieš tai reikia atlikti “namų darbus” bei atsakingai išsirinkti nekilnojamojo turto brokerį, kuriuo galėsite pasitikėti.

Kodėl neverta viskuo rūpintis patiems?

Pardavinėdami NT be tarpininkų, jūs privalėsite atlikti visus šio proceso žingsnelius savarankiškai. O žingsnių čia ne vienas ir ne du: kainos nustatymas, fotografavimas, reikiamų dokumentų komplektavimas, skelbimų su nuotraukomis ir aprašymais paruošimas, jų talpinimas internete, bendravimas su galimais pirkėjais, derybos, sutarčių pasirašymas. Praleidus kokį nors esminį momentą – pavyzdžiui, negavus tam tikrų leidimų – gali paaiškėti, jog pirkėjas yra, tačiau objekto parduoti dar negalite, kol nebus sutvarkyti visi dokumentai. Norint išvengti visų šių rūpesčių, geriausia kreiptis į patikimą NT tarpininką – agentūrą ar brokerį.

Ar tai reiškia, kad turėsite papildomų išlaidų, susijusių su darbo užmokesčiu NT specialistui?

Jei esate nusiteikę parduoti arba pirkti nekilnojamąjį turtą, išlaidų bet kokiu atveju turėsite. Žinoma, samdomas specialistas arba agentūra taip pat norės gauti savo dalį, tačiau galiu patikinti, jog jis garantuotai sumažins jūsų finansinius nuostolius ir sutaupys nemažai laiko.

  • Padės nustatyti teisingą kainą. Per didelė kaina atbaido pirkėjus bei atitolina pardavimus. Per maža kaina sukuria jums nuostolius. Taigi svarbu, kad suma būtų adekvati, atitinkanti esamą NT rinkos situaciją.
  • Užtikrins, kad procesas vyktų sklandžiai, be trukdžių, padės surinkti visą reikiamą dokumentaciją, leidimus ir t. t.
  • Pasirūpins, kad norimas sandėris įvyktų kaip įmanoma greičiau.
  • Parduos jūsų NT net ir tuo atveju, jei šiuo metu negyvenate Lietuvoje ir neturite galimybių dažnai parvykti iš užsienio. Plačiau apie nuotolines NT paslaugas skaitykite čia.

Ką geriau rinktis – nekilnojamojo turto agentūrą ar laisvai samdomą brokerį?

Nekilnojamojo turto pardavimas ar pirkimas – ilgas ir sudėtingas procesas, kurį dažnas verčiau patiki specialistams. Kai viską organizuoja nusimanantis žmogus, reguliariai stebintis situaciją NT rinkoje, galite tikėtis žymiai greitesnių ir geresnių rezultatų.

Nė vienas variantas negarantuoja, kad viskas vyks sklandžiai. Jei pasirinksite agentūrą, supraskite, kad ten dirba tokie patys žmonės, kaip ir tie, kurie klientus aptarnauja vieni. Jų visų įgūdžiai, bendravimo būdas ir kvalifikacija skirtingi. Žinoma, dirbant komandoje net ir mažiau patirties su NT rinka turintis asmuo gali greitai pasitarti bei pasikonsultuoti su kolegomis ir rasti tinkamą sprendimą.

Ar gali panašios pagalbos sulaukti laisvai samdomas brokeris? Aišku, kad taip. Jau ne vienerius metus dirbu šioje srityje bei nuolat palaikau ryšius su įvairiomis nekilnojamojo turto agentūromis, taip pat kitais brokeriais, teisininkais, notarais ir t. t. Bendradarbiauti šiais laikais itin paprasta tiek su kolegomis, tiek su klientais. Sklandų procesą galiu garantuoti net ir tada, kai mano klientai negyvena Lietuvoje. Išmaniosios technologijos aprūpino mus tokiomis galimybėmis.

Atsakant į klausimą, geriau agentūra ar brokeris, galiu pasidalinti tokia savo nuomone: geriausia pasirinkti tikrai patyrusį, atsakingą ir savo darbą išmanantį specialistą. Tas specialistas gali būti laisvai samdomas arba dirbti agentūroje. Šiuo atveju jums apsispręsti padės atsiliepimai ir rekomendacijos, kurias galite rasti internete arba pasiklausinėję kitų žmonių.

Aš pati pasirinkau laisvai samdomos specialistės kelią todėl, kad pajutau turinti tam pakankamai organizuotumo bei kompetencijos. Taip pat, kai esu viena, galiu aiškiau suprasti savo kliento poreikius, bendrauti su juo kaip asmuo su kitu asmeniu, o ne kaip NT agentūra su užsakovu. Jei reikalinga kito specialisto pagalba, būtinai kreipiuosi į pažįstamus, su kuriais palaikau ryšį, kaip ir pati mielai jiems padedu. Žinoma, prieš pradedant bendradarbiavimą visada su klientu pasirašome tarpininkavimo sutartį (ją rekomenduoju pasirašyti visada, prieš tai būtinai atidžiai perskaičius).

Taigi svarbiausia ne tai, jūs kreipsitės į NT agentūrą ar brokerį, o tai, kad patikėtumėte savo nekilnojamojo turto pardavimo, pirkimo ar nuomos procesus patikimam specialistui.

 

NT pardavimas
Parsisiųsti nekilnojamojo turto pardavimo planą
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį. Žemės sklypų bei miškų pardavimas visoje Lietuvoje. Gyvenamojo ir komercinio turto pardavimas Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Trakuose, Elektrėnuose, Vievyje ir Palangoje.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

  • konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.
Kiti mano straipsniai:

NŽT struktūros ir asmenų aptarnavimo pokyčiai nuo 2024 m.

Nuo 2024 m. keičiasi ir NŽT struktūra. Didžiausias struktūrinis pokytis yra susijęs su 50 teritorinių skyrių jungimu į 5 žemės tvarkymo ir administravimo skyrius (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų).

Naujos statybos butų pardavimas nuo 2024-ųjų: svarbiausi pokyčiai

Naujos statybos butų pardavimas nuo 2024 - ųjų ir svarbiausi pokyčiai. Kas keisis perkant buta naujos statybos daugiabučiuose? Kokie pirkimo proceso pokyčiai? Visą naudingą informaciją rasite šiame straipsnyje.

Nekilnojamojo turto pardavimo mokesčiai. GPM [2024]

Nekilnojamojo turto pardavimo mokesčiai taikomi gautam pelnui po turto pardavimo. Gyventojų pajamų mokesčio 15 proc. tarifu apmokestinamas turto pardavimo, įsigijimo bei leidžiamų atskaitymų kainų skirtumas. Plačiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Parduodami 21.35 ha žemės sklypai Ažuožeriškių k., Zarasų r.

56 000 €

21.35 ha

Parduodami 13.24 ha žemės sklypai Bulinskių k., Utenos r.

34 000 €

13.24 ha

15.7 a žemės sklypai Saulėlydžio akl., Vyčių k., Panevėžio r.

16 000 €

15 a

10.93 ha žemės ūkio sklypas su mišku Paberžės k., Kaišiadorių r.

50 000 €

10.93 ha

7.09 ha žemės ūkio sklypas Girsteikių vs., Panevėžio r.

52 500 €

7.09 ha

45.77a namų valdos sklypas Malūno g., Velžio k., Panevėžio r.

68 000 €

45 a

2 kamb. butas Semeliškių g., Vievyje, Elektrėnų sav.

50 000 €

2 kamb., 49 kv. m.

2 kamb., 52.03 kv.m. butas Naujojoje g., Liūdynės k., Panevėžio r.

49 000 €

2 kamb., 52 kv. m.

Rodyti daugiau

Remiantis 81 atsiliepimu

Aušra Lapienė
Aušra Lapienė

2023-12-28

Google

Gerai organizuotas darbas, profesionalus ir malonus bendravimas.

Modestas Mon
Modestas Mon

2023-11-15

Google

Kreipiausi i Asta konsultacijos.Tikra savo srities profesionalė!!! Viska paaiškino PROFESIONALIAI, AIŠKIAI, MANDAGIAI. DĖKOJU Astai!!!!

Rolandas Dauksas
Rolandas Dauksas

2023-11-05

Google

Ačiū Astai Mūsų bendradarbiavimas buvo ne tik produktyvus, bet ir žmogiškai malonus. Nuo pat pradžių buvo jaučiamas darbo supratimas ir profesionalumas, tai pat aukščiausio lygio komunikacija. Gerų jums sandorių ir klientų! O klientams tik lieka džiaugtis sudarius sutartį su Asta, nes bus viskas OK. Su pagarba, Rolandas D.

Marius Alchimavičius
Marius Alchimavičius

2023-10-27

Google

Malonus bendravimas, profesionali pagalba.

Iona van der Waal
Iona van der Waal

2023-10-16

Google

Trumpai aprasant: profesionalumas, malonus bendravimas, detalus pardavimo/pirkimo aprasymas, eigos paaiskinimas. Sandorio organizavimas su issamia infomacija kas ir kada vyksta. Labai dekinga Astai uz paprasta, bet aiskia sandorio eiga. labai profesionali bei maloni NT brokere, kuria rekomenduoju 100% Pagarbiai, Ilona Kopenhaga

Edvardas Cereska
Edvardas Cereska

2023-10-04

Google

Už nuoširdų ir dalykišką bendravimą, pirkimo-pardavimo klausimais, Jums gerb., Asta, tariu didelį ačiū! Rekomenduoju 100 procentų!

Rasa Visockaite
Rasa Visockaite

2023-08-02

Google

Puiki specialistė, labai operatyvi, puikiai atliko savo darbą, nuoširdžiai bendraujanti, dėmesinga, puikiai suteiktos paslaugos, rekomenduoju tikrai nepasigailėsite.

Vaida Zakarauskiene
Vaida Zakarauskiene

2023-07-02

Google

Ieškojome pirkti buta. Ir arsirado visai netikėtai. Su brokerės Astos Samulionytės pagalba ji nusipirkome. Ačiū Jums už kantrybe ir laika. Labai šilta ir draugiška, žinanti savo darba brokerė. Rekomenduojame 100% ❤️

Airidas J.
Airidas J.

2023-06-09

Google

Esame labai dėkingi Astai, kuri smarkiai pagelbėjo mums įsigyjant būstą bei padėjo mums sėkmingai naviguoti tarp visų iškilusių klausimų, iššūkių bei sunkumų. Ji konkreti, atsidavusi savo darbui bei nuoširdžiai ieško visoms pusėms geriausių sprendimų, net jeigu tai jai nėra "privaloma".

Vilma Romančikienė
Vilma Romančikienė

2023-06-06

Google

Didelis Ačiū Astai už konsultacijas!!! Profesionali brokerė, džiaugiuosi jog kreipiausi būtent i Asta. Rekomenduoju tikrai puiki brokerė!

Siųsti užklausą