Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Nekilnojamojo turto pardavimas: per brokerius ar patiems?

Kodėl reikėtų nekilnojamojo turto pardavimo procesą patikėti NT brokeriui?

Norite įsigyti, parduoti ar išnuomoti nekilnojamąjį turtą? Šiuo metu vis daugiau žmonių nebesivargina imtis šio reikalo patys, o verčiau patiki dalį arba visą procesą specialistams – nekilnojamojo turto agentūroms arba laisvai samdomiems brokeriams. Toks sprendimas apsaugo nuo galimų klaidų, laiko gaišimo ir finansinių nuostolių. Žinoma, prieš tai reikia atlikti “namų darbus” bei atsakingai išsirinkti nekilnojamojo turto brokerį, kuriuo galėsite pasitikėti.

Kodėl neverta viskuo rūpintis patiems?

Pardavinėdami NT be tarpininkų, jūs privalėsite atlikti visus šio proceso žingsnelius savarankiškai. O žingsnių čia ne vienas ir ne du: kainos nustatymas, fotografavimas, reikiamų dokumentų komplektavimas, skelbimų su nuotraukomis ir aprašymais paruošimas, jų talpinimas internete, bendravimas su galimais pirkėjais, derybos, sutarčių pasirašymas. Praleidus kokį nors esminį momentą – pavyzdžiui, negavus tam tikrų leidimų – gali paaiškėti, jog pirkėjas yra, tačiau objekto parduoti dar negalite, kol nebus sutvarkyti visi dokumentai. Norint išvengti visų šių rūpesčių, geriausia kreiptis į patikimą NT tarpininką – agentūrą ar brokerį.

Ar tai reiškia, kad turėsite papildomų išlaidų, susijusių su darbo užmokesčiu NT specialistui?

Jei esate nusiteikę parduoti arba pirkti nekilnojamąjį turtą, išlaidų bet kokiu atveju turėsite. Žinoma, samdomas specialistas arba agentūra taip pat norės gauti savo dalį, tačiau galiu patikinti, jog jis garantuotai sumažins jūsų finansinius nuostolius ir sutaupys nemažai laiko.

  • Padės nustatyti teisingą kainą. Per didelė kaina atbaido pirkėjus bei atitolina pardavimus. Per maža kaina sukuria jums nuostolius. Taigi svarbu, kad suma būtų adekvati, atitinkanti esamą NT rinkos situaciją.
  • Užtikrins, kad procesas vyktų sklandžiai, be trukdžių, padės surinkti visą reikiamą dokumentaciją, leidimus ir t. t.
  • Pasirūpins, kad norimas sandėris įvyktų kaip įmanoma greičiau.
  • Parduos jūsų NT net ir tuo atveju, jei šiuo metu negyvenate Lietuvoje ir neturite galimybių dažnai parvykti iš užsienio. Plačiau apie nuotolines NT paslaugas skaitykite čia.

Ką geriau rinktis norint parduoti ar įsigyti būstą – nekilnojamojo turto agentūrą ar laisvai samdomą brokerį?

Nekilnojamojo turto pardavimas ar pirkimas – ilgas ir sudėtingas procesas, kurį dažnas verčiau patiki specialistams. Kai viską organizuoja nusimanantis žmogus, reguliariai stebintis situaciją NT rinkoje, galite tikėtis žymiai greitesnių ir geresnių rezultatų.

Nė vienas variantas negarantuoja, kad viskas vyks sklandžiai. Jei pasirinksite agentūrą, supraskite, kad ten dirba tokie patys žmonės, kaip ir tie, kurie klientus aptarnauja vieni. Jų visų įgūdžiai, bendravimo būdas ir kvalifikacija skirtingi. Žinoma, dirbant komandoje net ir mažiau patirties su NT rinka turintis asmuo gali greitai pasitarti bei pasikonsultuoti su kolegomis ir rasti tinkamą sprendimą.

Ar gali panašios pagalbos sulaukti laisvai samdomas brokeris? Aišku, kad taip. Jau ne vienerius metus dirbu šioje srityje bei nuolat palaikau ryšius su įvairiomis nekilnojamojo turto agentūromis, taip pat kitais brokeriais, teisininkais, notarais ir t. t. Bendradarbiauti šiais laikais itin paprasta tiek su kolegomis, tiek su klientais. Sklandų procesą galiu garantuoti net ir tada, kai mano klientai negyvena Lietuvoje. Išmaniosios technologijos aprūpino mus tokiomis galimybėmis.

Atsakant į klausimą, geriau agentūra ar brokeris, galiu pasidalinti tokia savo nuomone: geriausia pasirinkti tikrai patyrusį, atsakingą ir savo darbą išmanantį specialistą. Tas specialistas gali būti laisvai samdomas arba dirbti agentūroje. Šiuo atveju jums apsispręsti padės atsiliepimai ir rekomendacijos, kurias galite rasti internete arba pasiklausinėję kitų žmonių.

Aš pati pasirinkau laisvai samdomos specialistės kelią todėl, kad pajutau turinti tam pakankamai organizuotumo bei kompetencijos. Taip pat, kai esu viena, galiu aiškiau suprasti savo kliento poreikius, bendrauti su juo kaip asmuo su kitu asmeniu, o ne kaip NT agentūra su užsakovu. Jei reikalinga kito specialisto pagalba, būtinai kreipiuosi į pažįstamus, su kuriais palaikau ryšį, kaip ir pati mielai jiems padedu. Žinoma, prieš pradedant bendradarbiavimą visada su klientu pasirašome tarpininkavimo sutartį (ją rekomenduoju pasirašyti visada, prieš tai būtinai atidžiai perskaičius).

Taigi svarbiausia ne tai, jūs kreipsitės į NT agentūrą ar brokerį, o tai, kad patikėtumėte savo nekilnojamojo turto pardavimo, pirkimo ar nuomos procesus patikimam specialistui.

NT pardavimas Nekilnojamo turto brokeriai
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksime per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Retrospektyvinis vertinimas: 3 atvejai, kai jis būtinas

Retrospektyvinis vertinimas - tai praeityje buvusios realios turto kainos nustatymas. Toks vertinimas reikalingas parduodant paveldėtą arba dovanotą turtą bei esant teisminiams ginčams. Kviečiu apie šio vertinimo naudą skaityti plačiau.

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. [2023]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų [2023] – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų: seime skinasi kelią 5 metų terminas

Seime jau antrą kartą per pastaruosius metus siūloma nuo 10 iki 5 metų sutrumpinti nekilnojamo turto išlaikymo terminą, kad gautas pelnas po turto pardavimo nebūtų apmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu.

Rodyti daugiau

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Skambinti
Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.