Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų: seime skinasi kelią 5 metų terminas

Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų: seime skinasi kelią 5 metų terminas

Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų: galimi pokyčiai jau 2023 m. birželį

Nuo 2016 metų galioja 10 metų nekilnojamo turto išlaikymo terminas, norint po NT pardavimo nemokėti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už gautą pelną. Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų gali būti paženklintas nemenka suma valstybei, jei:

  • parduodamame turte nebuvote deklaravę gyvenamosios vietos ilgiau nei 2 metus;
  • deklaravote gyvenamąją vietą trumpiau nei 2 metus, tačiau per vienerius metus neįsigijote kito turto ir ten nedeklaravote gyvenamosios vietos;
  • turtą paveldėjote iš antros ir tolimesnių eilių giminaičių.

Seime skinasi kelią trumpesnis, 5 metų, nekilnojamo turto išlaikymo terminasnekilnojamo turto pardavimas neislaikius 10 metu

Seime jau antrą kartą per pastaruosius metus liberalai siūlo nuo dešimties iki penkerių metų sutrumpinti nekilnojamo turto išlaikymo terminą, kad gautas pelnas po turto pardavimo nebūtų apmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu.

Seimas tokį siūlymą 2023 m. kovo 23 d. priėmė svarstyti. Už balsavo 47 seimo nariai, du buvo prieš ir 24 parlamentarai susilaikė. Jis į posėdžių salę grįš šių metų birželį. Išvadą dėl pakeitimo teiks Vyriausybė.

Pataisos iniciatoriai teigia, kad 5 metai – pakankamai ilgas laiko tarpas, kad atbaidyti nekilnojamo turto perpardavinėtojus, kurie tikisi perparduoti būstą uždirbti ir nemokėti mokesčių valstybei.

Taigi, jei tokiam siūlymui Seimas pritars, nekilnojamo turto pardavimas išlaikius turtą ilgiau nei 5 metus nebus apmokestinamas.

Jei ieškote pagalbos savo turto pardavimui – kviečiu skaityti sekantį mano straipsnį apie tai, kaip išsirinkti nekilnojamo turto agentūrą / NT brokerį.

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksiu per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. Pokyčiai nuo 2023 m.

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Preliminarioji pirkimo – pardavimo sutartis: kaip nesuklysti?

Nekilnojamojo turto pirkimas - pardavimas dažno žmogaus gyvenime įvyksta vos kelis kartus. Tad visiškai natūralu, kad jaučiate nerimą, ieškote reikiamos informacijos bei pagalbos. Nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo procesas susideda iš keleto etapų. Jie visi vienodai svarbūs ir visuose svarbu nepridaryti brangių klaidų. Šį kartą aptarsime bene svarbiausią etapą – preliminariosios pirkimo – pardavimo sutarties sudarymą.

Nekilnojamo turto agentūros Panevėžyje. Kaip išsirinkti?

Jeigu norite įsigyti ar parduoti nekilnojamą turtą, geriausia to imtis ne patiems, o patikėti viską specialistams. Tai sutaupys jums ne tik pinigų ir laiko, bet ir apsaugos nuo įvairių rūpesčių, susijusių su pardavimo / pirkimo procesu.

Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto brokerė Panevėžyje bei šio tinklaraščio autorė. Jau 7 metus padedu savo klientams spręsti nekilnojamojo turto klausimus. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Siųsti užklausą