Kaina (nuo – iki) Nuo į

Palyginimų sąrašas

Savo patirtimi nekilnojamojo turto srityje teko pasidalinti su naujienų portalu „Verslo žinios“: Skaityti straipsnį

Visą straipsnį perskaityti gali tik registruoti portalo vartotojai, tad dalinuosi savo interviu.
Skaityti straipsnį
„Asta Samulionytė, NT brokerė Panevėžyje, sako, kad pirkėjai šiame mieste yra labai aktyvūs, o karantinas jų lūkesčių nesumažino.
„Išėjimas iš krizės yra dažniausiai siejamas su infliacija ir pinigų nuvertėjimu. Tai žmonės galbūt bijo, kad kainos kils dar labiau, jų santaupos nuvertės. Nemažai pirkėjų yra investuotojai, kurie perka nuomai arba tiesiog, kad tuos pinigus kažkur investuotų“, ­­- VŽ sako A. Samulionytė.
Vystytojai Panevėžyje, anot jos, taip pat labai aktyvūs, tačiau pastebima kainų kėlimo tendencija.
„Bandoma parduoti brangiai, kad iš šios situacijos uždirbtų. Kol kas laukiama kainų stabtelėjimo, prognozuotas jis senokai, tačiau jo nėra, kainos tik didėja“, – teigia brokerė.
Pasak jos, pirmo karantino metu paklausa buvo sumažėjusi tik kelioms savaitėms, o šiomis dienomis ji galimai pranoksta prieškrizinį lygį. „Šiais metais tik jau gal kiek aukštesnėmis kainomis parduoda ir perka“, – priduria A. Samulionytė.
NT brokerė pastebi, kad naujos statybos butų pasiūla Panevėžio mieste yra ribota, kadangi nėra daug vystytojų, kurie juos plėtotų.
„Ir naujos statybos būstų, ir antrinėje rinkoje žmonės lygiai taip pat aktyvūs. Labiau miestas taukia dėl išvystytos infrastruktūros, nes pats miestas tvarkosi. Kas liečia privačius gyvenamuosius namus, tai labai aktyvūs priemiestyje, iki 10-15 km spinduliu“, – sako ji.
Privačių naujos statybos gyvenamųjų namų poreikis patenkinamas, tačiau kotedžų ir naujos statybos butų miestiečiai nori daugiau nei jų yra rinkoje, pažymi brokerė. Tai lemia populiarėjančią prekybą iš brėžinių.
„Norintiems investuoti ir vystyti daugiabučius arba sublokuotus namus Panevėžyje, tikrai yra ką veikti. Žmonės kotedžus, butus perka iš projektų. Jeigu yra didelis poreikis ir mažesnė pasiūla, tai tiesiog skubama, nes pardavėjas pradeda pardavinėti statydamas. Dar yra praktika, kad pirmiau projektas parduodamas, tada pradedama statyti iš surinktų pirkėjų pinigų. Aišku, rizika didesnė. Kada jau pastatytas, tai galima vizualiai apčiuopti, kokybę pasižiūrėti“, – kalba A. Samulionytė.
Nors brokerė ir mano, kad vystytojų mieste ateityje padaugės, tačiau antrinė rinka ir toliau turėtų išlikti dominuojanti.
„Žmonių, įperkančių pigesnius būstus iš antrų rankų yra daugiau nei įperkančių pirmus būstus, kurie yra brangesni“, – sako ji.
Po dviejų metų pertraukos nuo sausio jaunos šeimos vėl gali Panevėžyje pretenduoti į paramą pirmam būstui įsigyti. Anot A. Samulionytės, tai vienas būdų ne tik pritraukti jaunų šeimų į miestą, bet ir paskatinti NT rinkos aktyvumą.
„Yra tikrai tokių, kurie iš didmiesčių, Vilniaus ar Kauno, persikelia į Panevėžį vien dėl to, kad gali gauti nuo 15% iki 20% subsidiją būstui, juolab jei darbo perspektyvos yra neblogos“, – sako brokerė.“

Turite klausimų? Rašykite: