Kaina (nuo – iki) Nuo į

Palyginimų sąrašas

Nuo 2021 m. kovo 1 d. mažėja VĮ Registrų centras paslaugų įkainiai

Mažėja VĮ Registrų centras paslaugų įkainiaiNuo š. m. kovo 1 d. mažėja nekilnojamojo turto  (NT) nuosavybės teisių įregistravimo įkainiai VĮ Registrų centras. Mažesni įkainiai taikomi tuo atveju jei registruojamas turtas yra paveldimas arba dovanojamas.

Nuo šiol už duomenų patikslinimą bei nuosavybės teisių įregistravimą galioja vienas įkainis. Neatsižvelgiant į registruojamo turto objektų skaičių ir paveldėtojų ar apdovanotųjų skaičių.

Pvz.: įregistruojant paveldėtą sodybą su viename registro įraše esančia žeme bei ūkiniais statiniais bus taikomas 17,19 Eur fiksuotas mokestis. Neatsižvelgiant į paveldėtojų ar apdovanotųjų skaičių.

Primenu, kad pernai, spalio mėnesį, gerokai išaugus VĮ Registrų centras įkainiams už paveldėtą ar dovanojamą turtą, Vyriausybė lapkritį pritarė siūlymui juos mažinti.

Parama pirmam būstui įsigyti Panevėžyje

Parama pirmam būstui Panevėžyje

Nuo š.m.  sausio 1 dienos jaunos šeimos vėl gali gauti paramą būsto įsigijimui. Perkamo būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama subsidija jaunai šeimai, negali būti didesnė nei 87 tūkst. Eur. Į paramą gali pretenduoti šeimos, kai abu sutuoktiniai nėra vyresni nei 36 metų amžiaus. Taip pat paramą gali gauti vieniši tėvai, kurie vieni augina vieną ar daugiau vaikų ar įvaikių ir nėra vyresni nei 36 metų amžiaus.
Valstybės subsidija jiems gali siekti nuo 15 iki 30 proc. perkamo būsto vertės. Kuo daugiau jaunoje šeimoje vaikų – tuo svaresnė finansinė pagalba.
Iki kreipimosi į savivaldybę dėl subsidijos jaunai šeimai, asmuo negali turėti Lietuvoje ar užsienyje jam priklausančio būsto. Išimtis taikoma tuo atveju, kai turimas būstas itin mažas, mažesnis nei 14 kv. m. ploto bei yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 proc.

Kas skatina pirkti naują butą regione?

Savo patirtimi nekilnojamojo turto srityje teko pasidalinti su naujienų portalu „Verslo žinios“: Skaityti straipsnį
butai panaevezyje_astasamulionyte.lt

Visą straipsnį perskaityti gali tik registruoti portalo vartotojai, tad dalinuosi savo interviu.
„Asta Samulionytė, NT brokerė Panevėžyje, sako, kad pirkėjai šiame mieste yra labai aktyvūs, o karantinas jų lūkesčių nesumažino.
„Išėjimas iš krizės yra dažniausiai siejamas su infliacija ir pinigų nuvertėjimu. Tai žmonės galbūt bijo, kad kainos kils dar labiau, jų santaupos nuvertės. Nemažai pirkėjų yra investuotojai, kurie perka nuomai arba tiesiog, kad tuos pinigus kažkur investuotų“, ­­- VŽ sako A. Samulionytė.
Vystytojai Panevėžyje, anot jos, taip pat labai aktyvūs, tačiau pastebima kainų kėlimo tendencija.
„Bandoma parduoti brangiai, kad iš šios situacijos uždirbtų. Kol kas laukiama kainų stabtelėjimo, prognozuotas jis senokai, tačiau jo nėra, kainos tik didėja“, – teigia brokerė.
Pasak jos, pirmo karantino metu paklausa buvo sumažėjusi tik kelioms savaitėms, o šiomis dienomis ji galimai pranoksta prieškrizinį lygį. „Šiais metais tik jau gal kiek aukštesnėmis kainomis parduoda ir perka“, – priduria A. Samulionytė.
NT brokerė pastebi, kad naujos statybos butų pasiūla Panevėžio mieste yra ribota, kadangi nėra daug vystytojų, kurie juos plėtotų.
„Ir naujos statybos būstų, ir antrinėje rinkoje žmonės lygiai taip pat aktyvūs. Labiau miestas taukia dėl išvystytos infrastruktūros, nes pats miestas tvarkosi. Kas liečia privačius gyvenamuosius namus, tai labai aktyvūs priemiestyje, iki 10-15 km spinduliu“, – sako ji.
Privačių naujos statybos gyvenamųjų namų poreikis patenkinamas, tačiau kotedžų ir naujos statybos butų miestiečiai nori daugiau nei jų yra rinkoje, pažymi brokerė. Tai lemia populiarėjančią prekybą iš brėžinių.
„Norintiems investuoti ir vystyti daugiabučius arba sublokuotus namus Panevėžyje, tikrai yra ką veikti. Žmonės kotedžus, butus perka iš projektų. Jeigu yra didelis poreikis ir mažesnė pasiūla, tai tiesiog skubama, nes pardavėjas pradeda pardavinėti statydamas. Dar yra praktika, kad pirmiau projektas parduodamas, tada pradedama statyti iš surinktų pirkėjų pinigų. Aišku, rizika didesnė. Kada jau pastatytas, tai galima vizualiai apčiuopti, kokybę pasižiūrėti“, – kalba A. Samulionytė.
Nors brokerė ir mano, kad vystytojų mieste ateityje padaugės, tačiau antrinė rinka ir toliau turėtų išlikti dominuojanti.
„Žmonių, įperkančių pigesnius būstus iš antrų rankų yra daugiau nei įperkančių pirmus būstus, kurie yra brangesni“, – sako ji.
Po dviejų metų pertraukos nuo sausio jaunos šeimos vėl gali Panevėžyje pretenduoti į paramą pirmam būstui įsigyti. Anot A. Samulionytės, tai vienas būdų ne tik pritraukti jaunų šeimų į miestą, bet ir paskatinti NT rinkos aktyvumą.
„Yra tikrai tokių, kurie iš didmiesčių, Vilniaus ar Kauno, persikelia į Panevėžį vien dėl to, kad gali gauti nuo 15% iki 20% subsidiją būstui, juolab jei darbo perspektyvos yra neblogos“, – sako brokerė.“

Nuo liepos 1 d. notarai paslaugas teiks nuotoliniu būdu

Š. m. kovo 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Notariato įstatymo pataisas, kurios leis notarinius veiksmus atlikti nuotoliniu būdu. Šios pataisos įsigalios nuo 2021 m. liepos mėnesio.
Įstatyme įtvirtinta, kad:

  • notaras gali nuotoliniu būdu atlikti notarinius veiksmus, jeigu:
    • užtikrina asmens tapatybės nustatymą
    • gali nuotoliniu būdu išaiškinti notarinių veiksmų prasmę bei pasekmes ir įsitikinti asmens valia, kuri patvirtinama kvalifikuotu elektroniniu parašu.
  • notaras, naudodamas elektronines priemones, notarinius veiksmus nuotoliniu būdu gali atlikti ir asmenims, esantiems užsienyje.
  • notaras gali nuotoliniu būdu atlikti visus notarinius veiksmus, išskyrus tuos, kurių dėl jų pobūdžio neįmanoma arba sudėtinga atlikti nuotoliniu būdu.
  • notaras negalės nuotoliniu būdu tvirtinti testamentų, priimti jų saugoti ir patvirtinti faktą, kad asmuo yra gyvas.

Gavęs prašymą notarinį veiksmą atlikti nuotoliniu būdu, pats notaras spręs, ar jį gali tenkinti. Siekdamas užtikrinti asmens interesų apsaugą notaras galės neatlikti notarinio veiksmo nuotoliniu būdu. Tokiu atveju jis turės informuoti besikreipiantį asmenį, kad jo prašomas notarinis veiksmas gali būti atliktas notarų biure. Jei notaras atsisako atlikti notarinį veiksmą nuotoliniu būdu, toks jo sprendimas nebus skundžiamas.

Turite klausimų? Rašykite: