Nekilnojamo turto dokumentai

Nekilnojamo turto dokumentai: itin svarbi NT sandorių dalis

Nekilnojamo turto įsigijimas yra svarbi ir didelė investicija, todėl svarbu atidžiai patikrinti visus dokumentus, susijusius su šia procedūra. Nekilnojamo turto dokumentai itin svarbūs siekiant užtikrinti saugų ir sklandų sandorį bei įsitikinti, kad nekilnojamasis turtas atitinka visus teisės aktuose nustatytus reikalavimus. Šioje straipsnių kategorijoje nagrinėjama, kokie dokumentai yra svarbūs skirtingų nekilnojamojo turto tipų sandorių metu. Taip pat pateikiame gaires ir patarimus, kaip dokumentus tinkamai paruošti ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Svarbiausia dokumentų kategorija yra nekilnojamo turto savininko tapatybės dokumentai. Tai gali būti savininko asmens tapatybės kortelė arba pasas. Šie dokumentai leidžia nustatyti tikrąją savininko tapatybę. Taip pat užtikrina, kad sandoris vyksta su tikruoju turto savininku ar teisėtai įgaliotu asmeniu ir apsaugo nuo galimų sukčiavimo atvejų.

Kitas svarbus dokumentas yra VĮ Registrų centro nekilnojamo turto registro pažyma. Tai yra dokumentas, kuris apibūdina ir identifikuoja turto objektą, pateikia informaciją apie jo buvimo vietą, plotą, paskirtį ir kita svarbią informaciją. Patikrinę registrą, turėtumėte įsitikinti, kad jame nėra jokių nuosavybės teisių apribojimų, įpareigojimų arba kitų apribojimų turtu disponuoti.

Dar vienas iš svarbiusių dokumentų – tai nekilnojamojo turto kadastrinių matavimų byla / sklypo planas. Šiame dokumente rasite informaciją apie nekilnojamojo turto sienų, durų, langų, stogo konstrukcijas, priklausinius bei tikslius patalpų ar žemės sklypo matmenis.nekilnojamo turto dokumentai

Be šių pagrindinių dokumentų, taip pat svarbu patikrinti kitus dokumentus, susijusius su turto objektu: urbanistinio – plėtros plano patvirtinimą, statybos leidimą, techninę pažymą ir energinio efektyvumo sertifikatą. Šie dokumentai užtikrina, kad turto objektas atitinka visus jam keliamus reikalavimus.

Tvarkingi perkamo ar parduodamo nekilnojamo turto dokumentai leis jaustis saugiai ir ramiai. Būsite užtikrinti, kad užbaigus sandorį, ateityje nebereikės grįžti prie šio klausimo ir taisyti padarytas ar paliktas klaidas. Itin svarbu sekti NT naujienas, kad turėtumėte naujausią informaciją apie atnaujintus teisės aktus bei naujai įsigaliojusius reikalavimus NT dokumentams.

Daugiau naudingos informacijos apie svarbiausius nekilnojamojo turto dokumentus rasite žemiau esančiuose straipsniuose.

Malonaus skaitymo!

Skaityti daugiau
Asta Samulionytė

Asta Samulionytė

Preliminarioji pirkimo – pardavimo sutartis

Preliminarioji pirkimo - pardavimo sutartis - bene vienas svarbiausių dokumentų raštu apibrėžiančių nekilnojamojo turto pardavėjo ir pirkėjo susitarimą. Šioje sutartyje svarbu numatyti visas susitarimo detales ir nepalikti vietos interpretacijoms. Kviečiu skaityti plačiau apie tai, kaip gi nesuklysti rengiant šią sutartį ir sėkmingai užbaigti NT sandorį.

Nekilnojamo turto dokumentai NT pardavimas Buto pardavimas Namo pardavimas Paveldėto NT pardavimas Viskas, ką turite žinoti apie žemės pardavimą
Asta Samulionytė

Asta Samulionytė

Ar reikalingi kadastriniai matavimai parduodant žemės sklypą?

Kadastriniai matavimai parduodant sklypą yra atliekami norint parduoti, išnuomoti ar dovanoti žemės sklypą ne žemės ūkio veiklai (namų valda ar kita paskirtis), kuris yra miesto ribose. Taip pat jei to pageidauja būsimas savininkas ar nuomininkas, nors sklypas yra ne miesto, o rajono ribose.

Viskas, ką turite žinoti apie žemės pardavimą
Asta Samulionytė

Asta Samulionytė

Retrospektyvinis vertinimas: 3 atvejai, kai jis būtinas

Retrospektyvinis vertinimas - tai praeityje buvusios realios turto kainos nustatymas. Toks vertinimas reikalingas parduodant paveldėtą arba dovanotą turtą bei esant teisminiams ginčams. Kviečiu apie šio vertinimo naudą skaityti plačiau.

Paveldėto NT pardavimas Nekilnojamo turto dokumentai NT pardavimas
Asta Samulionytė

Asta Samulionytė

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų: svarbūs pokyčiai [2024]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Buto pardavimas NT pardavimas
Asta Samulionytė

Asta Samulionytė

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje – 4 būdai

Tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų, esančių ne Lietuvoje, užduodamas klausimas. Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais, į ką atkreipti dėmesį rašant įgaliojimą bei kaip jaustis saugiau. Taip pat pristatysiu 4 būdus įgaliojimo parašymui.

NT pardavimas
Asta Samulionytė

Asta Samulionytė

Kokių dokumentų reikia parduodant butą? [2024]

Kokių dokumentų reikia parduodant butą? - dažnas nekilnojamojo turto brokeris išgirsta šį klausimą. Kaip parduoti butą saugiai ir greitai? Norint parduoti butą, visų pirma reikėtų įsitikinti, ar tikrai galite jį parduoti, ar turite visus sandoriui reikalingus dokumentus, ar gausite notaro leidimą butą parduoti (jei turite nepilnamečių vaikų).

Buto pardavimas NT pardavimas Nekilnojamo turto dokumentai Viskas, ką reikia žinoti parduodant įkeistą / areštuotą turtą Paveldėto NT pardavimas

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį. Žemės sklypų bei miškų pardavimas visoje Lietuvoje. Gyvenamojo ir komercinio turto pardavimas Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Trakuose, Elektrėnuose, Vievyje ir Palangoje.

Remiantis 81 atsiliepimu

Aušra Lapienė
Aušra Lapienė

2023-12-28

Google

Gerai organizuotas darbas, profesionalus ir malonus bendravimas.

Modestas Mon
Modestas Mon

2023-11-15

Google

Kreipiausi i Asta konsultacijos.Tikra savo srities profesionalė!!! Viska paaiškino PROFESIONALIAI, AIŠKIAI, MANDAGIAI. DĖKOJU Astai!!!!

Marius Alchimavičius
Marius Alchimavičius

2023-10-27

Google

Malonus bendravimas, profesionali pagalba.

Rolandas Dauksas
Rolandas Dauksas

2023-11-05

Google

Ačiū Astai Mūsų bendradarbiavimas buvo ne tik produktyvus, bet ir žmogiškai malonus. Nuo pat pradžių buvo jaučiamas darbo supratimas ir profesionalumas, tai pat aukščiausio lygio komunikacija. Gerų jums sandorių ir klientų! O klientams tik lieka džiaugtis sudarius sutartį su Asta, nes bus viskas OK. Su pagarba, Rolandas D.

Iona van der Waal
Iona van der Waal

2023-10-16

Google

Trumpai aprasant: profesionalumas, malonus bendravimas, detalus pardavimo/pirkimo aprasymas, eigos paaiskinimas. Sandorio organizavimas su issamia infomacija kas ir kada vyksta. Labai dekinga Astai uz paprasta, bet aiskia sandorio eiga. labai profesionali bei maloni NT brokere, kuria rekomenduoju 100% Pagarbiai, Ilona Kopenhaga

Edvardas Cereska
Edvardas Cereska

2023-10-04

Google

Už nuoširdų ir dalykišką bendravimą, pirkimo-pardavimo klausimais, Jums gerb., Asta, tariu didelį ačiū! Rekomenduoju 100 procentų!

Rasa Visockaite
Rasa Visockaite

2023-08-02

Google

Puiki specialistė, labai operatyvi, puikiai atliko savo darbą, nuoširdžiai bendraujanti, dėmesinga, puikiai suteiktos paslaugos, rekomenduoju tikrai nepasigailėsite.

Vaida Zakarauskiene
Vaida Zakarauskiene

2023-07-02

Google

Ieškojome pirkti buta. Ir arsirado visai netikėtai. Su brokerės Astos Samulionytės pagalba ji nusipirkome. Ačiū Jums už kantrybe ir laika. Labai šilta ir draugiška, žinanti savo darba brokerė. Rekomenduojame 100% ❤️

Airidas J.
Airidas J.

2023-06-09

Google

Esame labai dėkingi Astai, kuri smarkiai pagelbėjo mums įsigyjant būstą bei padėjo mums sėkmingai naviguoti tarp visų iškilusių klausimų, iššūkių bei sunkumų. Ji konkreti, atsidavusi savo darbui bei nuoširdžiai ieško visoms pusėms geriausių sprendimų, net jeigu tai jai nėra "privaloma".

Vilma Romančikienė
Vilma Romančikienė

2023-06-06

Google

Didelis Ačiū Astai už konsultacijas!!! Profesionali brokerė, džiaugiuosi jog kreipiausi būtent i Asta. Rekomenduoju tikrai puiki brokerė!

Siųsti užklausą