Palyginimų sąrašas

Kaip parduoti priklausančią namo dalį?

Kaip parduoti priklausančią namo dalį?

namo dalies pardavimas_astasamulionyte.lt

Namo dalies pardavimas yra nelengvas procesas

Parduodamos namo dalies bendraturčiai turi pirmenybės teisę pirkti parduodamą turtą. Jiems turi būti pasiūlyta ta kaina ir tos sąlygos, kuriomis namo dalis parduodama. Pasiūlymas gali būti žodinis arba notaro patvirtintas pranešimas raštu. Jei po žodinio pasiūlymo pirkti nei vienas iš bendraturčių nepareiškė noro pirkti, tuomet norimą parduoti dalį galima siūlyti tretiesiems asmenims. Prieš pirkimo-pardavimo sandorį bendraturčiai privalo nuvykti pas notarą ir parašyti atsisakymą pirkti jiems pasiūlytą dalį už tam tikrą kainą arba už bet kokią pasiūlytą kainą. Bendraturčių atsisakyme pirkti nurodyta kaina negali būti mažesnė nei pirkimo-pardavimo sutartyje įvardinta kaina. Bendraturčiai atsisakymą pirkti taip pat gali parašyti ir sandorio metu. Jei bendraturčiai reikalauja raštiško notaro patvirtinto pranešimo apie parduodamą dalį – tuomet reikia registruotu laišku siųsti pranešimą apie ketinimus parduoti turtą už tam tikrą kainą.

Jei bendraturčiai atsisako pasinaudoti savo pirmenybės teise pirkti arba šios teisės neįgyvendina per vieną mėnesį po pranešimo gavimo, pardavėjas gali parduoti savo dalį bet kuriam asmeniui už tą pačią kainą, kuri buvo pasiūlyta bendraturčiams, arba brangiau.

Jeigu namo dalies pardavimas įvyko pažeidžiant pirmenybės teisę pirkti namą, kitas bendraturtis turi teisę per tris mėnesius teismo tvarka reikalauti, kad jam būtų perkeltos pirkėjo teisės ir pareigos.

Namo dalies pardavimo sandoriui reikalingi dokumentai:

1. Galiojantis asmens tapatybės dokumentas;2. Turto įgijimo dokumentas, kurio pagrindu Jūs įgijote turtą (pirkimo-pardavimo sutartis; paveldėjimo teisės liudijimas; dovanojimo sutartis, teismo sprendimas ir pan.);3. Namo kadastrinių matavimų byla, kurioje yra namo planas ir kiti namo techniniai duomenys;4. Žemės sklypo planas;5. Namo ir žemės sklypo Registrų centro išrašai;6. Jei turite nepilnamečių vaikų ir parduodamas turtas yra vienintelis šeimos nekilnojamasis turtas – teismo leidimas parduoti. Jei turtas yra įkeistas kredito įstaigai – kreditoriaus leidimas parduoti;8. Jei turtas priklauso keliems bendraturčiams – bus reikalingas jų raštiškas, notaro patvirtintas atsisakymas pirkti namo dalį arba notaro patvirtintas pranešimas apie ketinimus parduoti turtą, po kurio įteikimo praėjo 1 mėnuo;9. Jei esate išsituokęs – ištuokos liudijimas ir teismo sprendimas dėl turto padalijimoJei tokio sprendimo nebuvo – buvusio sutuoktinio sutikimo parduoti.10. Jei esate susituokęs – sutuoktinio sutikimas parduoti.11. Energetinio naudingumo sertifikatas. Jį užsisakyti galite čia: https://sertifikavimas.com/

Turite klausimų? Rašykite:

  Panašūs įrašai

  Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje?

  Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje? Tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų,...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip parduoti nekilnojamąjį turtą esant užsienyje?

  Norite parduoti nekilnojamąjį turtą esantį Lietuvoje, tačiau šiuo metu gyvenate...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip parduoti visą namą, priklausantį keliems asmenims?

  Norint parduoti namą, priklausantį keliems bendraturčiams pardavimo procedūra realiai yra...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė
  Call Now Button+370 616 07300