Namo pardavimas: sėkmingo sandorio ABC [2024]

Namo pardavimas: sėkmingo sandorio ABC [2024]

Kaip parduoti namą pelningai ir greitai?

Gyvenamojo namo pardavimas – rimta užduotis kiekvienam jo savininkui. Juk parduoti dažniausiai norisi brangiai ir greitai. Kaip parduoti namą ir išvengti brangių klaidų? Kokie dokumentai reikalingi parduodant namą? Atsakymus į šiuos ir kitus aktualiaus klausimus rasite šiame straipsnyje.

Individualaus namo, kaip ir kito nekilnojamojo turto, pardavimo procese itin svarbu tvarkingi būsto dokumentai. Žemiau straipsnyje rasite reikiamų dokumentų sąrašą.  Turint tvarkingus parduodamo turto dokumentus, reikia pasirūpinti namo fotografavimu / filmavimu, reklamos ruošimu bei transliacija geriausiuose NT skelbimų portaluose. Prieš pradedant namo reklamos transliaciją labai svarbu teisingai nusistatyti Jūsų norimą kainą.

Sekančiame namo pardavimo etape Jūs sulauksite susidomėjusių potencialių pirkėjų skambučių bei apžiūrų. Čia labai svarbu mokėti su pirkėjais tinkamai bendrauti, išsiaiškinti jų poreikius ir bandyti juos atliepti. Svarbu Jūsų parduodamo turto intensyviai nesiūlyti, nes taip galite tik atbaidyti būsimus Jūsų turto pirkėjus.

Derybos – neišvengiamas ir atsakingas momentas. Kai jau turėsite rimtus ketinimus turintį pirkėją, būtina su juo raštu aptarti visas būsimo sandorio detales. Tai – atsiskaitymo forma, sandorio terminas, notaro paslaugų apmokėjimas, namo atlaisvinimo terminas, kokius baldus paliksite pirkėjui, pradinio įnašo (avanso) dydis ir kt. svarbūs klausimai. Susitarimą būtina užfiksuoti raštu bei pasirašyti preliminarią pirkimo – pardavimo sutartį, apie šios sutarties ypatybes plačiau skaitykite sekančiame straipsnyje – Preliminarioji pirkimo – pardavimo sutartis.

Pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas. Ruošiantis šiam etapui turėsite pasirinktam notarui pateikti visus parduodamo namo dokumentus bei preliminarioje pirkimo – pardavimo sutartyje aptartas detales. Kuo daugiau notaras žinos apie Jūsų susitarimą su pirkėju, tuo išsamesnė ir tikslesnė bus pagrindinė namo pirkimo – pardavimo sutartis. Kaip parduoti namą

Dokumentai reikalingi parduodant namą:

 1. Galiojantis asmens tapatybės dokumentas;
 2. Turto įgijimo dokumentas, kurio pagrindu Jūs įgijote turtą (pirkimo-pardavimo sutartis; paveldėjimo teisės liudijimas; dovanojimo sutartis, teismo sprendimas ir pan.);
 3. Namo kadastrinių matavimų byla, kurioje yra namo planas ir namo kiti techniniai duomenys;
 4. Žemės sklypo planas;
 5. Namo ir žemės sklypo VĮ Registrų centro išrašas;
 6. Svarbus įstatymų atnaujinimas nuo 2023 m. sausio – jei turite nepilnamečių vaikų ir parduodamas namas yra vienintelis šeimos nekilnojamasis turtas – notaro leidimas namą parduoti;
 7. Jei turtas yra įkeistas kredito įstaigai – kreditoriaus leidimas parduoti;
 8. Jei namas priklauso keliems bendraturčiams – sandoryje turės dalyvauti ir kiti bendraturčiai, sutinkantys su parduodama kaina. Jiems taip pat būtini galiojantys asmens tapatybės dokumentai;
 9. Jei esate išsituokęs – ištuokos liudijimas ir teismo sprendimas dėl turto padalijimo. Jei tokio sprendimo nebuvo – buvusio sutuoktinio sutikimas parduoti;
 10. Jei esate susituokęs – sutuoktinio sutikimas parduoti;
 11. Energetinio naudingumo sertifikatas.

Kaip parduoti namo dalį?

Namo dalies pardavimas gana komplikuotas procesas. Ypač jei kiti bendraturčiai nenori nei parduoti savo dalies, nei pirki Jūsų turto. Apie tai plačiau skaitykite sekančiame mano straipsnyje: Kaip parduoti priklausančią namo dalį?

Kaip parduoti namą, priklausantį keliems bendraturčiams?

Tokio namo pardavimo procedūra realiai yra tokia pati kaip ir namo, priklausančio vienam savininkui. Svarbiausia yra surasti visiems priimtiną kompromisą dėl parduodamo turto kainos ir sąlygų. Pasirašant nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą turi dalyvauti visi bendraturčiai arba parašyti įgaliojimą juos atstovauti.

Jei visgi neramina mintis apie tai, kaip parduoti namą, kuris galbūt priklauso ne Jums vieniems – drąsiai kreipkitės pagalbos į profesionalius nekilnojamo turto brokerius.

Ieškote nekilnojamojo turto brokerio namo pardavimui Vilniuje?

Užpildykite žemiau esančią užklausos formą ir sužinokite sąlygas!

Namo pardavimas
Parsisiųsti nekilnojamojo turto pardavimo planą
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį. Žemės sklypų bei miškų pardavimas visoje Lietuvoje. Gyvenamojo ir komercinio turto pardavimas Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Trakuose, Elektrėnuose, Vievyje ir Palangoje.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

 • konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.
Kiti mano straipsniai:

Preliminarioji pirkimo – pardavimo sutartis

Preliminarioji pirkimo - pardavimo sutartis - bene vienas svarbiausių dokumentų raštu apibrėžiančių nekilnojamojo turto pardavėjo ir pirkėjo susitarimą. Šioje sutartyje svarbu numatyti visas susitarimo detales ir nepalikti vietos interpretacijoms. Kviečiu skaityti plačiau apie tai, kaip gi nesuklysti rengiant šią sutartį ir sėkmingai užbaigti NT sandorį.

Kiek kainuoja nekilnojamo turto brokerio paslaugos? [2024]

Kiek kainuoja nekilnojamo turto brokerio paslaugos? - kiekvieno NT pardavėjo galvoje iškylantis klausimas. Nekilnojamojo turto brokerio paslaugų kaina priklauso nuo būsimo sandorio, situacijos sudėtingumo, objekto likvidumo bei Jūsų norimos kainos. Plačiau apie tai, kiek kainuoja NT brokerio paslaugos, skaitykite šiame straipsnyje.

Kaip parduoti priklausančią namo dalį?

Namo dalies pardavimas - apie viską išsamiai. Parduodamos namo dalies bendraturčiai turi pirmenybės teisę pirkti parduodamą turtą. Jiems turi būti pasiūlyta ta kaina ir tos sąlygos, kuriomis namo dalis parduodama. Pasiūlymas gali būti žodinis arba notaro patvirtintas pranešimas raštu.

Gyvenamasis namas su 15 a sklypu Dembavos k., Panevėžio r.

55 000 €

5 kamb., 205 kv. m.

Parduodama autentiška sodyba Datūniškio vs., Panevėžio r.

150 000 €

110 kv. m.

Gyvenamas namas su komercijai pritaikytu pastatu Pelkių g., Panevėžyje

129 000 €

5 kamb., 166 kv. m.

122 kv. m. gyvenamasis namas A.Strazdo g., Panevėžys

130 000 €

4 kamb., 122 kv. m.

Rąstinis gyvenamasis namas Taikos g., Dusetose, Zarasų r.

23 000 €

3 kamb., 70 kv. m.

Parduodamas mūrinis gyv. namas Radastų g. 45 A, Panevėžys

95 000 €

4 kamb., 92 kv. m.

Mūrinis sodo namas su 14 arų sklypu Janališkių k., Panevėžio r.

36 000 €

4 kamb., 76.741 kv. m.

171 kv. m. nebaigtos statybos namas Papyvesių k., Pasvalio r.

39 000 €

4 kamb., 171 kv. m.

Rodyti daugiau

Remiantis 81 atsiliepimu

Aušra Lapienė
Aušra Lapienė

2023-12-28

Google

Gerai organizuotas darbas, profesionalus ir malonus bendravimas.

Modestas Mon
Modestas Mon

2023-11-15

Google

Kreipiausi i Asta konsultacijos.Tikra savo srities profesionalė!!! Viska paaiškino PROFESIONALIAI, AIŠKIAI, MANDAGIAI. DĖKOJU Astai!!!!

Marius Alchimavičius
Marius Alchimavičius

2023-10-27

Google

Malonus bendravimas, profesionali pagalba.

Rolandas Dauksas
Rolandas Dauksas

2023-11-05

Google

Ačiū Astai Mūsų bendradarbiavimas buvo ne tik produktyvus, bet ir žmogiškai malonus. Nuo pat pradžių buvo jaučiamas darbo supratimas ir profesionalumas, tai pat aukščiausio lygio komunikacija. Gerų jums sandorių ir klientų! O klientams tik lieka džiaugtis sudarius sutartį su Asta, nes bus viskas OK. Su pagarba, Rolandas D.

Iona van der Waal
Iona van der Waal

2023-10-16

Google

Trumpai aprasant: profesionalumas, malonus bendravimas, detalus pardavimo/pirkimo aprasymas, eigos paaiskinimas. Sandorio organizavimas su issamia infomacija kas ir kada vyksta. Labai dekinga Astai uz paprasta, bet aiskia sandorio eiga. labai profesionali bei maloni NT brokere, kuria rekomenduoju 100% Pagarbiai, Ilona Kopenhaga

Edvardas Cereska
Edvardas Cereska

2023-10-04

Google

Už nuoširdų ir dalykišką bendravimą, pirkimo-pardavimo klausimais, Jums gerb., Asta, tariu didelį ačiū! Rekomenduoju 100 procentų!

Rasa Visockaite
Rasa Visockaite

2023-08-02

Google

Puiki specialistė, labai operatyvi, puikiai atliko savo darbą, nuoširdžiai bendraujanti, dėmesinga, puikiai suteiktos paslaugos, rekomenduoju tikrai nepasigailėsite.

Vaida Zakarauskiene
Vaida Zakarauskiene

2023-07-02

Google

Ieškojome pirkti buta. Ir arsirado visai netikėtai. Su brokerės Astos Samulionytės pagalba ji nusipirkome. Ačiū Jums už kantrybe ir laika. Labai šilta ir draugiška, žinanti savo darba brokerė. Rekomenduojame 100% ❤️

Airidas J.
Airidas J.

2023-06-09

Google

Esame labai dėkingi Astai, kuri smarkiai pagelbėjo mums įsigyjant būstą bei padėjo mums sėkmingai naviguoti tarp visų iškilusių klausimų, iššūkių bei sunkumų. Ji konkreti, atsidavusi savo darbui bei nuoširdžiai ieško visoms pusėms geriausių sprendimų, net jeigu tai jai nėra "privaloma".

Vilma Romančikienė
Vilma Romančikienė

2023-06-06

Google

Didelis Ačiū Astai už konsultacijas!!! Profesionali brokerė, džiaugiuosi jog kreipiausi būtent i Asta. Rekomenduoju tikrai puiki brokerė!

Siųsti užklausą