Kaip parduoti namą? Sėkmingo sandorio ABC

Kaip parduoti namą? Sėkmingo sandorio ABC

Kaip parduoti namą pelningai ir greitai?

Gyvenamojo namo pardavimas – rimta užduotis kiekvienam jo savininkui. Juk parduoti dažniausiai norisi brangiai ir greitai. Kaip parduoti namą ir išvengti brangių klaidų? Skaitykite apie viską plačiau.

Individualaus namo, kaip ir kito nekilnojamojo turto, pardavimo procese itin svarbu tvarkingi būsto dokumentai. Žemiau straipsnyje rasite reikiamų dokumentų sąrašą.  Turint tvarkingus parduodamo turto dokumentus, reikia pasirūpinti namo fotografavimu / filmavimu, reklamos ruošimu bei transliacija geriausiuose NT skelbimų portaluose. Prieš pradedant namo reklamos transliaciją labai svarbu teisingai nusistatyti Jūsų norimą kainą.

Sekančiame namo pardavimo etape Jūs sulauksite susidomėjusių potencialių pirkėjų skambučių bei apžiūrų. Čia labai svarbu mokėti su pirkėjais tinkamai bendrauti, išsiaiškinti jų poreikius ir bandyti juos atliepti. Svarbu Jūsų parduodamo turto intensyviai nesiūlyti, nes taip galite tik atbaidyti būsimus Jūsų turto pirkėjus.

Derybos – neišvengiamas ir atsakingas momentas. Kai jau turėsite rimtus ketinimus turintį pirkėją, būtina su juo raštu aptarti visas būsimo sandorio detales. Tai – atsiskaitymo forma, sandorio terminas, notaro paslaugų apmokėjimas, namo atlaisvinimo terminas, kokius baldus paliksite pirkėjui, pradinio įnašo (avanso) dydis ir kt. svarbūs klausimai. Susitarimą būtina užfiksuoti raštu bei pasirašyti preliminarią pirkimo – pardavimo sutartį, apie šios sutarties ypatybes plačiau skaitykite sekančiame straipsnyje.

Pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas. Ruošiantis šiam etapui turėsite pasirinktam notarui pateikti visus parduodamo namo dokumentus bei preliminarioje pirkimo – pardavimo sutartyje aptartas detales. Kuo daugiau notaras žinos apie Jūsų susitarimą su pirkėju, tuo išsamesnė ir tikslesnė bus pagrindinė namo pirkimo – pardavimo sutartis.

Namo pardavimo sandoriui reikalingi dokumentai:

 1. Galiojantis asmens tapatybės dokumentas;
 2. Turto įgijimo dokumentas, kurio pagrindu Jūs įgijote turtą (pirkimo-pardavimo sutartis; paveldėjimo teisės liudijimas; dovanojimo sutartis, teismo sprendimas ir pan.);
 3. Namo kadastrinių matavimų byla, kurioje yra namo planas ir namo kiti techniniai duomenys;
 4. Žemės sklypo planas;
 5. Namo ir žemės sklypo Registrų centro išrašas;
 6. Jei turite nepilnamečių vaikų ir parduodamas turtas yra vienintelis šeimos nekilnojamasis turtas – reikalingas notaro leidimas parduoti turtą;
 7. Jei turtas yra įkeistas kredito įstaigai – kreditoriaus leidimas parduoti;
 8. Jei namas priklauso keliems bendraturčiams – sandoryje turės dalyvauti ir kiti bendraturčiai, sutinkantys su parduodama kaina. Jiems taip pat būtini galiojantys asmens tapatybės dokumentai;
 9. Jei esate išsituokęs – ištuokos liudijimas ir teismo sprendimas dėl turto padalijimo. Jei tokio sprendimo nebuvo – buvusio sutuoktinio sutikimas parduoti;
 10. Jei esate susituokęs – sutuoktinio sutikimas parduoti;
 11. Energetinio naudingumo sertifikatas. Jį užsisakyti galite čia: https://sertifikavimas.com/

Kaip parduoti namo dalį?

Namo dalies pardavimas gana komplikuotas procesas. Ypač jei kiti bendraturčiai nenori nei parduoti savo dalies, nei pirki Jūsų turto. Apie tai plačiau skaitykite sekančiame mano straipsnyje: Kaip parduoti priklausančią namo dalį?

Kaip parduoti namą, priklausantį keliems bendraturčiams?

Tokio namo pardavimo procedūra realiai yra tokia pati kaip ir namo, priklausančio vienam savininkui. Svarbiausia yra surasti visiems priimtiną kompromisą dėl parduodamo turto kainos ir sąlygų. Pasirašant nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą turi dalyvauti visi bendraturčiai arba parašyti įgaliojimą juos atstovauti.

Jei visgi neramina mintis apie tai, kaip parduoti namą, kuris galbūt priklauso ne Jums vieniems – drąsiai kreipkitės pagalbos į profesionalius nekilnojamo turto brokerius.

Gyvenamojo namo pardavimas

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksiu per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Kaip parduoti priklausančią namo dalį?

Namo dalies pardavimas - apie viską išsamiai. Parduodamos namo dalies bendraturčiai turi pirmenybės teisę pirkti parduodamą turtą. Jiems turi būti pasiūlyta ta kaina ir tos sąlygos, kuriomis namo dalis parduodama. Pasiūlymas gali būti žodinis arba notaro patvirtintas pranešimas raštu.

Nauja statyba Naujas objektas Parduodama
Parduodamas sodo namas Alyvų g., Daukniškių k., Panevėžio r.

29 000 €

51 kv. m.

Naujas objektas Parduodama
Sodo namas Ūtos g. 45, Šeškų k., Panevėžio r.

35 000 €

2 kamb., 52 kv. m.

Parduota
Parduodamas sodo namas Plukių k., Panevėžio r.

9 900 €

1 kamb., 16.57 kv. m.

Parduodama
Rekonstruojamas namas Ramioji g. Liūdynės k., Panevėžio r.

46 999 €

4 kamb., 113.27 kv. m.

Parduodama
Parduodamas namas Kalkyno g. 18, Kupiškis, mūrinis, 2 aukštų

75 000 €

6 kamb., 191 kv. m.

Parduota
Gyvenamasis namas su 15 arų sklypu Sodo g., Dembavoje

155 000 €

5 kamb., 160 kv. m.

Parduota
Gyvenamasis namas Obelų g., Dembavos k., Panevėžio r.

85 000 €

5 kamb., 96 kv. m.

Parduota
Individualus A+ klasės namas Alyvų al., Bernatonių k., Panevėžio r.

99 000 €

4 kamb., 115 kv. m.

Parduodama
Gyvenamas namas su komercijai pritaikytu pastatu Pelkių g., Panevėžyje

129 000 €

5 kamb., 166 kv. m.

Parduota
Erdvus namas su 12 arų sklypu Sodžiaus g., Piniavos k., Panevėžio r.

88 000 €

5 kamb., 177 kv. m.

Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto brokerė Panevėžyje bei šio tinklaraščio autorė. Jau 7 metus padedu savo klientams spręsti nekilnojamojo turto klausimus. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Siųsti užklausą