Kaip parduoti butą? Kokių dokumentų reikia [2023]

Kaip parduoti butą? Kokių dokumentų reikia [2023]

Straipsnio turinys:

 1. Kaip parduoti butą? Kokių dokumentų reikia parduodant butą?
 2. Kaip nustatyti buto kainą?
 3. Kaip paruošti butą pardavimui?

 

Kaip parduoti butą?  – dažnas nekilnojamojo turto brokeris išgirsta šiuos klausimus. Aptarkime, kokie dokumentai parduodant butą yra reikalingi ir kokie kiti svarbūs buto pardavimo aspektai.

Dokumentai, kurių reikia parduodant butą – išties svarbi viso sandorio dalis. Norint parduoti butą, visų pirma reikėtų įsitikinti, ar tikrai galite jį parduoti, ar turite visus sandoriui reikalingus dokumentus, ar gausite notaro leidimą butą parduoti (jei turite nepilnamečių vaikų). Kai žinosite, kad visi reikiami dokumentai yra tvarkingi – jausitės žymiai labiau pasitikintys savimi šiame procese.

Kokių dokumentų reikia parduodant butą?

 1. Turto įgijimo dokumentas, kurio pagrindu Jūs įgijote turtą (pirkimo-pardavimo sutartis / paveldėjimo teisės liudijimas / dovanojimo sutartis / teismo sprendimas ir pan.);
 2. Buto kadastrinių matavimų byla, kurioje yra buto planas ir kiti namo techniniai duomenys;
 3. Galiojantis asmens tapatybės dokumentas;
 4. VĮ Registrų centro išrašas;
 5. Svarbus įstatymų atnaujinimas nuo 2023 m. sausio – jei turite nepilnamečių vaikų ir parduodamas butas yra vienintelis šeimos nekilnojamasis turtas – notaro leidimas butą parduoti;
 6. Jei butas yra įkeistas kredito įstaigaikreditoriaus leidimas parduoti;
 7. Sklypo planas (jei butui ar pastatui priklauso ir sklypas);
 8. Jei butas priklauso keliems bendraturčiams – sandoryje turės dalyvauti ir kiti bendraturčiai, sutinkantys su parduodama kaina. Jiems taip pat būtini galiojantys asmens tapatybės dokumentai;
 9. Jei parduodate Jums priklausančią buto dalį – notarui turėsite pateikti kitų bendraturčių atsisakymus pirkti Jūsų turtą;
 10. Jei esate susituokęs – sutuoktinio sutikimas parduoti;
 11. Jei esate išsituokęs – ištuokos liudijimas ir teismo sprendimas dėl turto padalijimo. Jei tokio sprendimo nebuvo – buvusio sutuoktinio sutikimas parduoti;
 12. Energetinio naudingumo sertifikatas, kurį įprastai užsako notaras;
 13. Namo administratoriaus arba namo bendrijos (jei namas turi bendriją) pažyma apie tai, kad neturite skolų;
 14. Jei namas yra renovuotas ir mokate renovacijos kreditą dalimis – bus reikalinga pažyma apie renovacijos kredito likutį, kurį perims Jūsų buto pirkėjas. Galimas susitarimas ir kitoks – kad Jūs pilnai padengiate renovacijos kredito likutį.

Tai yra bendrinių dokumentų sąrašas, kurie reikalingi standartinėse situacijose. Jei situacija keblesnė, pvz., butas yra areštuotas antstolių, turi uzufruktą ar priklauso nepilnamečiam asmeniui – bus reikalingi papildomi dokumentai buto pardavimui. Tik didelę patirtį turintis NT brokeris atsakys tiksliai, kokių dokumentų reikia parduodant Jūsų butą. Pasiruoškite dokumentus iš anksto, kad atsiradus Jūsų buto pirkėjui, galėtume sklandžiai pereiti prie preliminarios pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo.

Kaip parduoti butą? Kokiu dokumentu reikia parduodant butą

Kaip nusistatyti buto kainą?

Buto kainos nustatymas – vienas svarbiausių žingsnių buto pardavimo procese. Tam, kad būtų lengviau, išsitirkite panašius rinkoje esančius pasiūlymus. Palyginkite butus panašius į Jūsų butą. Taip susidarysite nuomonę apie galimą Jūsų buto kainą. Tikslesnę kainą Jums galėtų įvardinti nekilnojamojo turto vertintojas arba NT brokeris. Šie specialistai remiasi savo patirtimi bei jau įvykusiais sandoriais. Jei nusistatysite per mažą kainą – prarasite dalį savo pajamų. Jei per didelę – padėsite greičiau parduoti konkuruojančius butus. Kaip parduoti butą, kai jau startavote su per didele kaina ir turite mažai susidomėjusių interesantų? Tokiu atveju, reikėtų buto kurį laiką nebereklamuoti kaip parduodamo, po to padaryti naujas buto nuotraukas bei pateikti kaip naują objektą, tik jau su realia kaina.

Kaip paruošti butą pardavimui?

Butą prieš pardavimą reikia paruošti fotografavimui. Sutvarkykite ir papuoškite savo namus bei atlikite profesionalią fotosesiją. Kad sudomintumėte potencialius pirkėjus – Jūsų butas turi būti pateiktas estetiškai gražiai. Bendras estetinis vaizdas Jūsų norimą kainą gali padidinti arba sumažinti. Kai turėsite atrinktas geriausias buto bei namo aplinkos nuotraukas, tuomet galite pradėti butą reklamuoti, kaip parduodamą.

Buto pardavimo ABC NT pardavimas Nekilnojamojo turto dokumentai
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksime per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. [2023]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų [2023] – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Bankui įkeisto buto pardavimas: ką svarbu žinoti?

Buto pardavimas su paskola – neišvengiamas procesas, kaip esamas būstas nebetenkina. Žinoma, jūs, kaip pardavėjas, esate suinteresuotas atlikti viską kuo sklandžiau bei greičiau – o tam reikia ne tik tinkamos reklamos, bet ir tam tikrų teisinių aspektų sutvarkymo, NT rinkos stebėjimo ir t. t.

Buto pardavimas Lietuvoje, kai Jūs gyvenate užsienyje

Nekilnojamojo turto pardavimas ar pirkimas daugumai žmonių paprastai sukelia didesnį ar mažesnį galvos skausmą, o dar jei esate toli, situacija tikrai gali pasirodyti sudėtinga. Juk namo, buto ar sklypo pardavime dažniausiai iškyla nemažai kliūčių. Būsimam sandoriui reikia surinkti būtinus dokumentus ir pažymas, tad tektų ne vieną kartą grįžti į Lietuvą.

3 kamb. butas Krantinės g. 4, Kupiškyje

33 900 €

3 kamb., 64.26 kv. m.

1 kamb. butas Dainavos g. 10, Panevėžyje

47 500 €

1 kamb., 34.29 kv. m.

1 kamb. butas, Klaipėdos g. 106, Panevėžys

40 900 €

1 kamb., 30 kv. m.

2 kamb. butas Žemdirbių g. 8, Velžio k., Panevėžio r.

42 500 €

2 kamb., 50 kv. m.

Parduodamas butas Panevėžyje, Parko g., 2 kamb., 50.63 kv.m.

55 000 €

2 kamb., 50 kv. m.

Parduodamas butas Klaipėdos g. 99, Panevėžyje, 3 kamb., 2 aukštas

139 000 €

3 kamb., 82 kv. m.

Parduodamas butas J. Basanavičiaus g. 52A, Panevėžys

38 900 €

2 kamb., 45 kv. m.

Parduodamas butas Smėlynės g. 59, Panevėžyje, 2 kamb., 2 aukštas

42 000 €

2 kamb., 48 kv. m.

Rodyti daugiau

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Skambinti
Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.