Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje – 4 būdai

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje – 4 būdai

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje?

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje? – tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų, esančių ne Lietuvoje, užduodamas klausimas. Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais, į ką atkreipti dėmesį rašant įgaliojimą bei kaip jaustis saugiau. Taip pat pristatysiu 4 būdus įgaliojimo parašymui.

Ar saugu parašyti įgaliojimą kitam žmogui? Dažnai žmonės turi baimių dėl įgaliojimo parašymo, nes galvoja, kad su juo neteks savo turto ir negaus pinigų. Tačiau taip nėra. Įgaliojimas Jūsų išsirinktą žmogų įgalios tiks pasirašyti su konkretaus ir Jūsų įvardyto turto pardavimu susijusius dokumentus, gauti pažymas bei sumokėti mokesčius. Įgaliojime turėtumėte nurodyti už kokią mažiausią kainą sutinkate turtą parduoti ir į kokią banko sąskaitą norite gauti atsiskaitymą už parduotą turtą. Galite nurodyti, kad Jūsų įgaliotas asmuo turto negalės parduoti savo giminaičiams ir šeimos nariams. Įgaliojimas niekada nesuteikia teisės gauti pinigų už parduodamą turtą. Žinoma, Jūsų įgaliotas asmuo turėtų būti žmogus, kuriuo Jūs pasitikite.

4 būdai, kaip parašyti įgaliojimą gyvenant užsienyje:

  1. Grįžti į Lietuvą ir įgaliojimą parašyti pas notarą Lietuvoje. Šis būdas tinka tuomet, jei planuojate kelionę į Lietuvą dienai arba kelioms. Iš anksto prieš atvykstant reikėtų pas notarą užsiregistruoti vizitui bei pateikti visus įgaliojimui reikalingus duomenis. Kuo daugiau informacijos pateiksite, tuo įgaliojimas bus išsamesnis, o Jūs jausitės saugesni. Šis būdas dažnai būna ir pigiausias.
  2. Kreiptis į Lietuvos ambasadą ar konsulatą ir pasirašyti įgaliojimą liekant užsienyje. Šiam vizitui taip pat turite užsiregistruoti iš anksto ir nemažą laiko tarpą palaukti savo eilės. LR atstovybių sąrašas užsienyje.
  3. Vizitas pas šalies, kurioje esate, notarą. Pasirinkę šį būdą galite susidurti su kalbos barjeru bei skirtingais įstatymais. Užsienio šalies notaras gali nežinoti, kokie reikalavimai keliami įgaliojimams atstovauti parduodant nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Tad turėsite pateikti nuoseklų įgaliojimo tekstą, esant poreikiui jį išversti. Šioje situacijoje Jums jau prireiks profesionalaus NT brokerio pagalbos arba Lietuvos notaro. Kai jau turėsite parašytą įgaliojimą, jį reikės išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti apostile (Apostilė – tai specialus spaudas, patvirtinantis dokumentą pasirašiusio asmens parašo arba spaudo tikrumą.), kitaip jis nebus pripažintas Lietuvoje.
  4. Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu. Jei naudojatės mobiliu parašu, įgaliojimą galite sudaryti nuotoliniu būdu kreipdamasis pas Lietuvos notarą. Jums reikia apsilankyti tinklapyje https://www.enotaras.lt/ bei pas pasirinktą notarą užsiregistruoti nuotoliniam įgaliojimo sudarymui.

Ar galiu įgalioti nekilnojamojo turto brokerį?

Taip, nekilnojamojo turto brokerį galite įgalioti parduoti arba pirkti nekilnojamąjį turtą bei atlikti kitus dokumentų rengimo darbus. Prieš rašydami įgaliojimą brokeriui būtinai turite įsitikinti jo kompetencija bei reputacija. Tai lengviausia padaryti pasidomint jo buvusių klientų atsiliepimais. Nekilnojamojo turto brokeris su Jūsų įgaliojimu galės pilnai sutvarkyti visą sandorį, Jums nereikės gaišti laiko kelionėms į Lietuvą, beliks laukti, kol lėšos už parduotą turtą bus įskaičiuotos į Jūsų banko sąskaitą. Sandoryje galėsite dalyvauti video skambučio pagalba. Jei esate pirkėjas – lygiai taip pat. Mokėjimą už perkamą turtą atliksite internetu, o turto dokumentus pasiimsite, kai grįšite į Lietuvą.

Jei neturite žmogaus, kuriuo drąsiai galite pasitikėti, galime Jums padėti! Ne vienam savo klientui pardavėme nekilnojamąjį turtą jį atstovaudami pagal įgaliojimą, sutaupėme daug laiko ir lėšų. Galime padėti ir Jums!

Ieškote nekilnojamojo turto brokerio turto pardavimui Vilniuje?

Užpildykite žemiau esančią užklausos formą ir sužinokite sąlygas!

NT pardavimas
Parsisiųsti nekilnojamojo turto pardavimo planą
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį. Žemės sklypų bei miškų pardavimas visoje Lietuvoje. Gyvenamojo ir komercinio turto pardavimas Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Trakuose, Elektrėnuose, Vievyje ir Palangoje.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

  • konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.
Kiti mano straipsniai:

NŽT struktūros ir asmenų aptarnavimo pokyčiai nuo 2024 m.

Nuo 2024 m. keičiasi ir NŽT struktūra. Didžiausias struktūrinis pokytis yra susijęs su 50 teritorinių skyrių jungimu į 5 žemės tvarkymo ir administravimo skyrius (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų).

Naujos statybos butų pardavimas nuo 2024-ųjų: svarbiausi pokyčiai

Naujos statybos butų pardavimas nuo 2024 - ųjų ir svarbiausi pokyčiai. Kas keisis perkant buta naujos statybos daugiabučiuose? Kokie pirkimo proceso pokyčiai? Visą naudingą informaciją rasite šiame straipsnyje.

Nekilnojamojo turto pardavimo mokesčiai. GPM [2024]

Nekilnojamojo turto pardavimo mokesčiai taikomi gautam pelnui po turto pardavimo. Gyventojų pajamų mokesčio 15 proc. tarifu apmokestinamas turto pardavimo, įsigijimo bei leidžiamų atskaitymų kainų skirtumas. Plačiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Rodyti daugiau

Remiantis 81 atsiliepimu

Aušra Lapienė
Aušra Lapienė

2023-12-28

Google

Gerai organizuotas darbas, profesionalus ir malonus bendravimas.

Modestas Mon
Modestas Mon

2023-11-15

Google

Kreipiausi i Asta konsultacijos.Tikra savo srities profesionalė!!! Viska paaiškino PROFESIONALIAI, AIŠKIAI, MANDAGIAI. DĖKOJU Astai!!!!

Marius Alchimavičius
Marius Alchimavičius

2023-10-27

Google

Malonus bendravimas, profesionali pagalba.

Rolandas Dauksas
Rolandas Dauksas

2023-11-05

Google

Ačiū Astai Mūsų bendradarbiavimas buvo ne tik produktyvus, bet ir žmogiškai malonus. Nuo pat pradžių buvo jaučiamas darbo supratimas ir profesionalumas, tai pat aukščiausio lygio komunikacija. Gerų jums sandorių ir klientų! O klientams tik lieka džiaugtis sudarius sutartį su Asta, nes bus viskas OK. Su pagarba, Rolandas D.

Iona van der Waal
Iona van der Waal

2023-10-16

Google

Trumpai aprasant: profesionalumas, malonus bendravimas, detalus pardavimo/pirkimo aprasymas, eigos paaiskinimas. Sandorio organizavimas su issamia infomacija kas ir kada vyksta. Labai dekinga Astai uz paprasta, bet aiskia sandorio eiga. labai profesionali bei maloni NT brokere, kuria rekomenduoju 100% Pagarbiai, Ilona Kopenhaga

Edvardas Cereska
Edvardas Cereska

2023-10-04

Google

Už nuoširdų ir dalykišką bendravimą, pirkimo-pardavimo klausimais, Jums gerb., Asta, tariu didelį ačiū! Rekomenduoju 100 procentų!

Rasa Visockaite
Rasa Visockaite

2023-08-02

Google

Puiki specialistė, labai operatyvi, puikiai atliko savo darbą, nuoširdžiai bendraujanti, dėmesinga, puikiai suteiktos paslaugos, rekomenduoju tikrai nepasigailėsite.

Vaida Zakarauskiene
Vaida Zakarauskiene

2023-07-02

Google

Ieškojome pirkti buta. Ir arsirado visai netikėtai. Su brokerės Astos Samulionytės pagalba ji nusipirkome. Ačiū Jums už kantrybe ir laika. Labai šilta ir draugiška, žinanti savo darba brokerė. Rekomenduojame 100% ❤️

Airidas J.
Airidas J.

2023-06-09

Google

Esame labai dėkingi Astai, kuri smarkiai pagelbėjo mums įsigyjant būstą bei padėjo mums sėkmingai naviguoti tarp visų iškilusių klausimų, iššūkių bei sunkumų. Ji konkreti, atsidavusi savo darbui bei nuoširdžiai ieško visoms pusėms geriausių sprendimų, net jeigu tai jai nėra "privaloma".

Vilma Romančikienė
Vilma Romančikienė

2023-06-06

Google

Didelis Ačiū Astai už konsultacijas!!! Profesionali brokerė, džiaugiuosi jog kreipiausi būtent i Asta. Rekomenduoju tikrai puiki brokerė!

Siųsti užklausą