Palyginimų sąrašas

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje – 4 būdai

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje?

Tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų, esančių ne Lietuvoje, užduodamas klausimas. Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais, į ką atkreipti dėmesį rašant įgaliojimą bei kaip jaustis saugiau. Taip pat pristatysiu 3 būdus įgaliojimo parašymui.

igaliojimasAr saugu parašyti įgaliojimą kitam žmogui? Dažnai žmonės turi baimių dėl įgaliojimo parašymo, nes galvoja, kad su juo neteks savo turto ir negaus pinigų. Tačiau taip nėra. Įgaliojimas Jūsų išsirinktą žmogų įgalios tiks pasirašyti su konkretaus ir Jūsų įvardyto turto pardavimu susijusius dokumentus, gauti pažymas bei sumokėti mokesčius. Įgaliojime turėtumėte nurodyti už kokią mažiausią kainą sutinkate turtą parduoti ir į kokią banko sąskaitą norite gauti atsiskaitymą už parduotą turtą. Galite nurodyti, kad Jūsų įgaliotas asmuo turto negalės parduoti savo giminaičiams ir šeimos nariams. Įgaliojimas niekada nesuteikia teisės gauti pinigų už parduodamą turtą. Žinoma, Jūsų įgaliotas asmuo turėtų būti žmogus, kuriuo Jūs pasitikite.

4 būdai, kaip parašyti įgaliojimą užsienyje:kaip parasyti igaliojima

Grįžti į Lietuvą ir įgaliojimą parašyti pas notarą Lietuvoje. Šis būdas tinka tuomet, jei planuojate kelionę į Lietuvą dienai arba kelioms. Iš anksto prieš atvykstant reikėtų pas notarą užsiregistruoti vizitui bei pateikti visus įgaliojimui reikalingus duomenis. Kuo daugiau informacijos pateiksite, tuo įgaliojimas bus išsamesnis, o Jūs jausitės saugesni. Šis būdas dažnai būna ir pigiausias.

Kreiptis į Lietuvos ambasadą ar šalies konsulatą ir pasirašyti įgaliojimą liekant užsienyje. Šiam vizitui taip pat turite užsiregistruoti iš anksto ir nemažą laiko tarpą palaukti savo eilės.  LR atstovybių sąrašas užsienyje.

Vizitas pas šalies, kurioje esate, notarą. Pasirinkę šį būdą galite susidurti su kalbos barjeru bei skirtingais įstatymais. Užsienio šalies notaras gali nežinoti, kokie reikalavimai keliami įgaliojimams atstovauti parduodant nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Tad turėsite pateikti nuoseklų įgaliojimo tekstą, esant poreikiui jį išversti. Šioje situacijoje Jums jau prireiks profesionalaus NT brokerio pagalbos arba Lietuvos notaro. Kai jau turėsite parašytą įgaliojimą, jį reikės išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti apostile (Apostilė – tai specialus spaudas, patvirtinantis dokumentą pasirašiusio asmens parašo arba spaudo tikrumą.), kitaip jis nebus pripažintas Lietuvoje.

Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu. Jei naudojatės mobiliu parašu, įgaliojimą galite sudaryti nuotoliniu būdu kreipdamasis pas Lietuvos notarą. Jums reikia apsilankyti tinklapyje enotaras.lt bei pas pasirinktą notarą užsiregistruoti nuotoliniam įgaliojimo sudarymui.

Ar galiu įgalioti nekilnojamojo turto brokerį?

Taip, nekilnojamojo turto brokerį galite įgalioti parduoti arba pirkti nekilnojamąjį turtą bei atlikti kitus dokumentų rengimo darbus. Prieš rašydami įgaliojimą brokeriui būtinai turite įsitikinti jo kompetencija bei reputacija. Tai lengviausia padaryti pasidomint jo buvusių klientų atsiliepimais. Nekilnojamojo turto brokeris su Jūsų įgaliojimu galės pilnai sutvarkyti visą sandorį, Jums nereikės gaišti laiko kelionėms į Lietuvą, beliks laukti, kol lėšos už parduotą turtą bus įskaičiuotos į Jūsų banko sąskaitą. Sandoryje galėsite dalyvauti video skambučio pagalba. Jei esate pirkėjas – lygiai taip pat. Mokėjimą už perkamą turtą atliksite internetu, o turto dokumentus pasiimsite, kai grįšite į Lietuvą.

Jei neturite žmogaus, kuriuo drąsiai galite pasitikėti, galiu Jums padėti! Ne vienam savo klientui pardaviau nekilnojamąjį turtą jį atstovaudama pagal įgaliojimą, sutaupiau ne mažai laiko ir lėšų.

Ieškote NT brokerio turto pardavimui su įgaliojimu? Sužinokte sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksiu per 1 darbo diena!

* Konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

  Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

  Panašūs įrašai

  Nekilnojamo turto agentūros Panevėžyje. Kaip išsirinkti geriausią?

  Jeigu norite įsigyti ar parduoti nekilnojamą turtą, geriausia to imtis ne patiems, o patikėti...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip sklandžiai ir be nuostolių parduoti paveldėtą turtą?

  Jeigu paveldėjote nekilnojamąjį turtą ir apsisprendėte, jog jis Jums nereikalingas, logiškas...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė

  Sandoriai atsiskaitant grynaisiais – iki 5000 Eur

  Sandoriai grynaisiais iki 5000 Eur Nuo 2022 metų lapkričio pirmos dienos įsigalioja nauji...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė