Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje – 4 būdai

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje – 4 būdai

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje?

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje? – tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų, esančių ne Lietuvoje, užduodamas klausimas. Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais, į ką atkreipti dėmesį rašant įgaliojimą bei kaip jaustis saugiau. Taip pat pristatysiu 4 būdus įgaliojimo parašymui.

Ar saugu parašyti įgaliojimą kitam žmogui? Dažnai žmonės turi baimių dėl įgaliojimo parašymo, nes galvoja, kad su juo neteks savo turto ir negaus pinigų. Tačiau taip nėra. Įgaliojimas Jūsų išsirinktą žmogų įgalios tiks pasirašyti su konkretaus ir Jūsų įvardyto turto pardavimu susijusius dokumentus, gauti pažymas bei sumokėti mokesčius. Įgaliojime turėtumėte nurodyti už kokią mažiausią kainą sutinkate turtą parduoti ir į kokią banko sąskaitą norite gauti atsiskaitymą už parduotą turtą. Galite nurodyti, kad Jūsų įgaliotas asmuo turto negalės parduoti savo giminaičiams ir šeimos nariams. Įgaliojimas niekada nesuteikia teisės gauti pinigų už parduodamą turtą. Žinoma, Jūsų įgaliotas asmuo turėtų būti žmogus, kuriuo Jūs pasitikite.

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje

4 būdai, kaip parašyti įgaliojimą gyvenant užsienyje:

  1. Grįžti į Lietuvą ir įgaliojimą parašyti pas notarą Lietuvoje. Šis būdas tinka tuomet, jei planuojate kelionę į Lietuvą dienai arba kelioms. Iš anksto prieš atvykstant reikėtų pas notarą užsiregistruoti vizitui bei pateikti visus įgaliojimui reikalingus duomenis. Kuo daugiau informacijos pateiksite, tuo įgaliojimas bus išsamesnis, o Jūs jausitės saugesni. Šis būdas dažnai būna ir pigiausias.

2. Kreiptis į Lietuvos ambasadą ar konsulatą ir pasirašyti įgaliojimą liekant užsienyje. Šiam vizitui taip pat turite užsiregistruoti iš anksto ir nemažą laiko tarpą palaukti savo eilės. LR atstovybių sąrašas užsienyje.

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje?

Kaip parašyti įgaliojimą užsienyje?

3. Vizitas pas šalies, kurioje esate, notarą. Pasirinkę šį būdą galite susidurti su kalbos barjeru bei skirtingais įstatymais. Užsienio šalies notaras gali nežinoti, kokie reikalavimai keliami įgaliojimams atstovauti parduodant nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Tad turėsite pateikti nuoseklų įgaliojimo tekstą, esant poreikiui jį išversti. Šioje situacijoje Jums jau prireiks profesionalaus NT brokerio pagalbos arba Lietuvos notaro. Kai jau turėsite parašytą įgaliojimą, jį reikės išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti apostile (Apostilė – tai specialus spaudas, patvirtinantis dokumentą pasirašiusio asmens parašo arba spaudo tikrumą.), kitaip jis nebus pripažintas Lietuvoje.

4. Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu. Jei naudojatės mobiliu parašu, įgaliojimą galite sudaryti nuotoliniu būdu kreipdamasis pas Lietuvos notarą. Jums reikia apsilankyti tinklapyje https://www.enotaras.lt/ bei pas pasirinktą notarą užsiregistruoti nuotoliniam įgaliojimo sudarymui.

Ar galiu įgalioti nekilnojamojo turto brokerį?

Taip, nekilnojamojo turto brokerį galite įgalioti parduoti arba pirkti nekilnojamąjį turtą bei atlikti kitus dokumentų rengimo darbus. Prieš rašydami įgaliojimą brokeriui būtinai turite įsitikinti jo kompetencija bei reputacija. Tai lengviausia padaryti pasidomint jo buvusių klientų atsiliepimais. Nekilnojamojo turto brokeris su Jūsų įgaliojimu galės pilnai sutvarkyti visą sandorį, Jums nereikės gaišti laiko kelionėms į Lietuvą, beliks laukti, kol lėšos už parduotą turtą bus įskaičiuotos į Jūsų banko sąskaitą. Sandoryje galėsite dalyvauti video skambučio pagalba. Jei esate pirkėjas – lygiai taip pat. Mokėjimą už perkamą turtą atliksite internetu, o turto dokumentus pasiimsite, kai grįšite į Lietuvą.

Jei neturite žmogaus, kuriuo drąsiai galite pasitikėti, galiu Jums padėti! Ne vienam savo klientui pardaviau nekilnojamąjį turtą jį atstovaudama pagal įgaliojimą, sutaupiau ne mažai laiko ir lėšų. Galiu padėti ir Jums!

NT pardavimas
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksime per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Retrospektyvinis vertinimas: 3 atvejai, kai jis būtinas

Retrospektyvinis vertinimas - tai praeityje buvusios realios turto kainos nustatymas. Toks vertinimas reikalingas parduodant paveldėtą arba dovanotą turtą bei esant teisminiams ginčams. Kviečiu apie šio vertinimo naudą skaityti plačiau.

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. [2023]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų [2023] – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų: seime skinasi kelią 5 metų terminas

Seime jau antrą kartą per pastaruosius metus siūloma nuo 10 iki 5 metų sutrumpinti nekilnojamo turto išlaikymo terminą, kad gautas pelnas po turto pardavimo nebūtų apmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu.

Rodyti daugiau

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Skambinti
Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.