Kada galima parduoti paveldėtą turtą?

Kada galima parduoti paveldėtą turtą?

Kada galima parduoti paveldėtą turtą ir išvengti didelių mokesčių?

Kada galima parduoti paveldėtą turtą? – kiekvienam paveldėtojui kylantis klausimas. Sulyk  paveldėto turto pardavimu gaunamos ne tik pajamos, bet įgyjama ir pareiga sumokėti mokesčius po pardavimo.

Paveldėto turto pardavimui nėra jokių specialių terminų ar laiko limitų. Parduoti galima tiek iš karto, tiek po metų, dešimties ar daugiau. Tik svarbu prisiminti, kad pardavimas galimas ne anksčiau, nei gausite NT paveldėjimo teisės liudijimą ir įregistruosite turtą kaip savo nuosavybę. Kol jis jums oficialiai dar nepriklauso, parduoti paveldėtą turtą negalima. Suprantu, kad paveldėjus turtą iš giminaičių ir suvokiant, kad jo tikrai nenaudosite, daug kam norisi kuo greičiau jį pelningai parduoti bei gauti pinigų.

Vis tik skubėti neverta. Geriau viską nuodugniai apgalvoti, pasitarti su specialistais. Gal geriau kol kas nuomoti? Jeigu Jūsų paveldėtas turtas yra strategiškai geroje vietoje (miesto centre, kurortiniame miestelyje ar pan.), jis ilgą laiką gali generuoti jums gana neblogas pajamas. Jeigu nesate pirmos eilės giminaitis velioniui, prisiminkite, kad turėsite susimokėti paveldimo turto mokestį bei GMP (Gyventojų pajamų mokestį nuo gauto pelno), jei tai nėra turtas, kuris priklauso jums ne trumpiau nei 10 metų. Galbūt verta palaukti ir po tų 10 metų gauti ženkliai didesnes pajamas? Sekančiame mano straipsnyje skaitykite plačiau apie mokesčius po paveldėto turto pardavimo.

Kada galima parduoti paveldėtą turtą?

 

Dėmesio! 2023 m. kovo 23 d. LR Seimui liberalai pateikė siūlymą turto išlaikymo terminą trumpinti nuo dabar galiojančių 10 iki 5 metų. Šią įstatymo pataisą priėmus nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų nebus apmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu. Siūlymas į Seimo salę grįš 2023 m. birželį. Aišku, jeigu turtas yra netinkamas nuomai arba šiuo metu gyvenate užsienyje ir nenorite jo išlaikyti, laukti veikiausiai nėra paranku. Siūlau apsvarstyti visas įmanomas galimybes ir pasirinkti parankiausią. Jei sunku susigaudyti, kaip daryti geriau, kreipkitės į mane. Mielai pagelbėsiu. Galiu padėti parduoti paveldėtą turtą, net jei gyvenate ne Lietuvoje ir neturite galimybių dažnai atvykti. Tokiu atveju galimas atstovavimas pagal įgaliojimą.

Kodėl paveldėta turtą verta parduoti su NT brokerio pagalba?

Nekilnojamojo turto brokeris tai žmogus, kuriam nekilnojamojo sandoriai yra kasdienybė bei jo „duona“. Viso pardavimo proceso metu Jus lydės profesionalas sudaręs daugybę sandorių, kasdieną sekantis įstatymų pakeitimus bei atnaujinimus, gebantis užbėgti įvykiams už akių. Su tokiu žmogumi Jūs jausitės ramiai ir saugiai. Būsite tikri, kad bus maksimaliai sumažinti mokesčiai po turto pardavimo, o turtas parduotas už geriausią įmanomą kainą.

Patikėkite paveldėto turto pardavimą profesionalams, o Jūs mėgaukitės laiku sau, šeimai ir mėgstamai veiklai.

Paveldėto nekilnojamojo turto pardavimas
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksime per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Retrospektyvinis vertinimas: 3 atvejai, kai jis būtinas

Retrospektyvinis vertinimas - tai praeityje buvusios realios turto kainos nustatymas. Toks vertinimas reikalingas parduodant paveldėtą arba dovanotą turtą bei esant teisminiams ginčams. Kviečiu apie šio vertinimo naudą skaityti plačiau.

Nekilnojamo turto pardavimas neišlaikius 10 metų: seime skinasi kelią 5 metų terminas

Seime jau antrą kartą per pastaruosius metus siūloma nuo 10 iki 5 metų sutrumpinti nekilnojamo turto išlaikymo terminą, kad gautas pelnas po turto pardavimo nebūtų apmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu.

Paveldėto turto pardavimas ir mokesčiai [2023]

Paveldėto turto pardavimas ir mokesčiai - nerimą keliantis procesas, kai labai svarbu nesuklysti. Žinoma, paveldėto turto pardavimas susijęs ne tik su pajamomis, bet ir su tam tikrais mokesčiais: paveldimo turto mokesčiu bei gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) po turto pardavimo. Panagrinėkime šią temą plačiau.

3 kamb. butas Krantinės g. 4, Kupiškyje

33 900 €

3 kamb., 64.26 kv. m.

1 kamb. butas Dainavos g. 10, Panevėžyje

47 500 €

1 kamb., 34.29 kv. m.

Parduodami 3 žemės sklypai 7.09 ha Miliaučiškės k., Ignalinos r.

20 000 €

7.09 ha

Parduodamas 10.85 ha žemės ūkio paskirties sklypas Visagine

110 000 €

10.85 ha

Parduodamas 2.4 ha sklypas su ežero pakrante Ignalinos r.

79 000 €

2.4 ha

Parduodamas privatus Gilynės ežeras su 1 ha sklypu Zarasų r.

53 000 €

5.25 ha

1 kamb. butas, Klaipėdos g. 106, Panevėžys

40 900 €

1 kamb., 30 kv. m.

6.69 ha žemės ūkio sklypas Vaišvydžių k., Pakruojo r.

50 000 €

6.69 ha

Rodyti daugiau

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Skambinti
Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.