kokiu dokumentu reikia parduodant zemeDokumentai, reikalingi parduodant žemės ūkio paskirties sklypą:
1. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) leidimas parduoti sklypą. NŽT informuos visus pirmumo teisę turinčius asmenis apie Jūsų sklypo pardavimą ir Jūsų norimą kainą. Tačiau NŽT pateiktame prašyme leidimui gauti turi būti nurodyta mažiausia Jūsų norima gauti kaina. Su gautu NŽT leidimu sklypo kitiems asmenims negalėsite parduoti pigiau, nei buvo pasiūlyta pirkti pirmumo teisę turintiems asmenims.
2. Jei nė vienas pirmumo teisę turintis žmogus nepareiškė noro pirkti Jūsų sklypą, tuomet jį drąsiai galite parduoti kitiems asmenims. Kiti asmenys turi teisę pirkti Jūsų sklypą už tą pačią kainą, kuri yra nurodyta NŽT leidime arba už didesnę kainą.
3. Nuo 2018 metų NŽT leidimas taip pat reikalingas ir pirkėjui. Jis taip pat turi kreiptis su prašymu į NŽT bei pateikti jau turimų sklypų deklaraciją.
4. Parduodant žemės ūkio ūkio paskirties sklypą taip pat bus reikalingas sklypo planas.
5. Galiojantis asmens tapatybės dokumentas.
6. Žemės sklypo įgijimo dokumentas, kurio pagrindu Jūs įgijote turtą (pirkimo-pardavimo sutartis / paveldėjimo teisės liudijimas / dovanojimo sutartis / teismo sprendimas ir pan.
7. Jei žemės sklypas yra įkeistas kredito įstaigai – kreditoriaus leidimas parduoti.
8. Jei žemės sklypas priklauso keliems bendrasavininkams – sandoryje turės dalyvauti ir kiti bendrasavininkai, sutinkantys su parduodama kaina. Jiems taip pat būtini galiojantys asmens tapatybės dokumentai. Jei bendrasavininkai savo dalies nesutinka parduoti, tokiu atveju jie turi parašyti notarų biure atsisakymą pirkti Jūsų dalį. Su atsisakymu Jūs galite parduoti Jums priklausančią sklypo dalį.
9. Jei esate išsituokęs – ištuokos liudijimas ir teismo sprendimas dėl turto padalijimo.
Jei tokio sprendimo nebuvo – buvusio sutuoktinio sutikimas parduoti.
10. Jei esate susituokęs – sutuoktinio sutikimas parduoti.

Neradote atsakymo į savo klausimą?
Užduoti klausimą galite čia:

    Call Now Button+370 616 07300