Parduoti areštuotą turtą galėsite tik tuomet, kai grąžinsite skolas ir gausite antstolio leidimą parduoti.1 žingsnis: padengti skolą arba rasti pirkėją, kuris sutiktų padengti jūsų skolą pirkimo metu. Jei įsiskolinimas nėra didelis, jį galima padengti iš pirkėjo sumokėto avanso ir išregistruoti areštą iki notarinės pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo.

2 žingsnis: jei jūsų įsiskolinimas yra didelis ir nėra galimybių padenti skolą iki turto pardavimo momento. Tokiu atveju, norėdami parduoti turtą, jūs turite kreiptis į antstolį, kad jis išduotų leidimą turto pardavimui su sąlyga, kad pardavimo dieną įsiskolinimas bus apmokėtas. Su šia pažyma jūs turite kreiptis pas notarą, o pirkėjas pardavimo dieną turės pervesti jūsų įsiskolinimą į anstolio nurodytą depozitinę sąskaitą. Po apmokėjimo antstolis areštą išregistruos.

Areštuoto turto pardavimas iki varžytinių yra gana komplikuotas. Potencialų pirkėją turėsite informuoti apie esantį areštą, o tai daugelį žmonių gąsdina. Taip pat pirkėją turėsite užtikrinti, kad jis nepraras savų pinigų padengdamas jūsų įsiskolinimą antstoliui. Čia reikalinga ypač patyrusio brokerio pagalba, kuris mokėtų būsimam pirkėjui suprantamai paaiškinti esamą situaciją ir suvaldytų visą procesą.

Neradote atsakymo į savo klausimą?
Užduoti klausimą galite čia: