Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. [2023]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. [2023]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų: pokyčiai nuo 2023 m. sausio

Svarbūs pokyčiai – buto pardavimas turint vaikų tapo paprastesnis.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojo civilinio kodekso pataisa, kuri numato, kad teismo leidimo parduodant turtą, priklausantį šeimai su nepilnamečiais vaikais, nebereikės. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur esate deklaravę gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro sutikimas turtą parduoti. Iki 2023 m. toks leidimas buvo reikalingas iš apylinkės teismo, nuo 2023 m. sausio 1 d. šią funkciją atlieka notarai. Teismo leidimas nebėra reikalingas, pats būsto sandorį tvirtinantis notaras spręs, ar nebus pažeistos nepilnamečių vaikų teisės.

Teismai šio pakeitimo siekė daugiau nei dešimt metų. Kontrolė parduodant turtą, kuris yra vienintelis šeimos su nepilnamečiais vaikais, išlieka. Pagrindiniai reikalavimai tokio turto pardavimo sutikimui išlieka: nepilnamečiai vaikai negali likti be gyvenamojo būsto, neturi būti pažeistos vaikų teisės į gyvenimo sąlygas, turi išlikti sąlygos vaikų fiziniam, protiniam ir dvasiniam vystymuisi.

Nuo šiol leidimus parduoti turtą išduos notarai. Teismai šią paslaugą teikdavo nemokamai, o pas notarus ji bus mokama. Buto pardavimas papildomai Jums gali pabrangti nuo 20 iki 250 eurų, priklausomai nuo Jūsų būsto vertės. Notarams nustatoma galimybė tokiu atveju imti papildomą įkainį už pagal įstatymus papildomai pavestus atlikti patikrinimo veiksmus.

„Tai nėra visai nauja funkcija, tačiau atsiranda papildomai atsakomybė notarui. Jis turės nuspręsti, ar toks sandoris neprieštarauja šeimos interesams, nepilnamečių interesams. <…> Valstybė nustato tokį įkainį, kokį notaras gali imti už bet kokį notarinį veiksmą“, – komentuoja Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

Per metus teismai išduodavo 15 – 16 tūkst. leidimų parduoti būstą, turint nepilnamečių vaikų.

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

Hipotekos įregistravimas (turto įkeitimas bankui) turint nepilnamečių vaikų nuo 2023 m.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. notarai perima teisę spręsti, ar nepilnamečio vaiko teisės nebus pažeistos perkamą būstą įkeičiant bankui ar kitai kredito įstaigai. Teismo leidimo, norint įkeisti turtą bankui, nebereikės. Šią funkciją atliks notaras.

Jei visgi sunku susigaudyti šioje painiavoje – Jums padėti gali profesionalus nekilnojamo turto brokeris. Tai bus žmogus sudaręs daugybę nekilnojamo turto sandorių ir įgijęs neįkainojamą patirtį NT srityje.

Buto pardavimo ABC NT pardavimas
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Ieškote NT brokerio nekilnojamojo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas!

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksime per 1 darbo dieną!

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

Kiti mano straipsniai:

Bankui įkeisto buto pardavimas: ką svarbu žinoti?

Buto pardavimas su paskola – neišvengiamas procesas, kaip esamas būstas nebetenkina. Žinoma, jūs, kaip pardavėjas, esate suinteresuotas atlikti viską kuo sklandžiau bei greičiau – o tam reikia ne tik tinkamos reklamos, bet ir tam tikrų teisinių aspektų sutvarkymo, NT rinkos stebėjimo ir t. t.

Buto pardavimas Lietuvoje, kai Jūs gyvenate užsienyje

Nekilnojamojo turto pardavimas ar pirkimas daugumai žmonių paprastai sukelia didesnį ar mažesnį galvos skausmą, o dar jei esate toli, situacija tikrai gali pasirodyti sudėtinga. Juk namo, buto ar sklypo pardavime dažniausiai iškyla nemažai kliūčių. Būsimam sandoriui reikia surinkti būtinus dokumentus ir pažymas, tad tektų ne vieną kartą grįžti į Lietuvą.

Buto pardavimas ir mokesčiai – ką svarbu žinoti?

Buto pardavimas – procesas, kurio visi etapai yra svarbūs, todėl norint išvengti brangiai kainuojančių klaidų, reikia žinoti, ką, kada ir kaip daryti, jei norite greitai ir brangiai parduoti savo butą.

3 kamb. butas Krantinės g. 4, Kupiškyje

33 900 €

3 kamb., 64.26 kv. m.

1 kamb. butas Dainavos g. 10, Panevėžyje

47 500 €

1 kamb., 34.29 kv. m.

1 kamb. butas, Klaipėdos g. 106, Panevėžys

40 900 €

1 kamb., 30 kv. m.

2 kamb. butas Žemdirbių g. 8, Velžio k., Panevėžio r.

42 500 €

2 kamb., 50 kv. m.

Parduodamas butas Panevėžyje, Parko g., 2 kamb., 50.63 kv.m.

55 000 €

2 kamb., 50 kv. m.

Parduodamas butas Klaipėdos g. 99, Panevėžyje, 3 kamb., 2 aukštas

139 000 €

3 kamb., 82 kv. m.

Parduodamas butas J. Basanavičiaus g. 52A, Panevėžys

38 900 €

2 kamb., 45 kv. m.

Parduodamas butas Smėlynės g. 59, Panevėžyje, 2 kamb., 2 aukštas

42 000 €

2 kamb., 48 kv. m.

Rodyti daugiau

Remiantis 61 atsiliepimu

Aura Aksenaviciute
Aura Aksenaviciute

2023-03-13

Google

Astos pagalba labai kokybiska ir konkreti. Visi klausimai buvo atsakyti konkreciai ir aiskiai. Labai malonus ir profesionalus bendravimas. Reckomenduoju 100%.

martin model
martin model

2023-03-01

Google

Excellent service. Professional, competent and trustworthy. I can recommend Asta at any time to anybody who searches for fast and reliable service.

Linas Laskevicius
Linas Laskevicius

2023-02-10

Google

Reaguoja greitai, bendrauja konkrečiai, mėgsta savo darbą.

Regina navadvorskienė
Regina navadvorskienė

2023-02-02

Google

Suteikė labai operatyviai ir informatyviai visą mane dominančią informaciją.

Leokadija Vaitiekaitienė
Leokadija Vaitiekaitienė

2023-01-05

Google

Dėkoju gerb. Astai už profesionalią pagalbą bei malonų bendravimą. Pagarbiai Leokadija

Achte Alautdinovas
Achte Alautdinovas

2022-12-27

Google

Noreciau Astai padėkoti uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas pats uzsienyje ji sutvarkė visus reikalus ir dokumentus. Tikrai 100% rekomenduoju .

Gitana Blackall
Gitana Blackall

2022-11-10

Google

Dziaugiuosi, kad pasirinkau Asta ir jos komanda. Profesionali, rupestinga, ismananti savo darba, padedanti nuo pat pradziu ir iki pat pabaigos su visais jums aktualiais NT klausimais. Aciu, Asta!

Viktorija Jakucionyte
Viktorija Jakucionyte

2022-11-10

Google

Tikrai rekomenduoju Astą. Labai patiko, kad papasakojo apie nuomos rinką, kokios tendencijos, ką ji rekomenduotų. Matosi, kad išmano ir myli savo darbą.

Karolis Pliauskys
Karolis Pliauskys

2022-09-11

Google

Noreciau padekoti Astai uz greitai ir profesionaliai atliktas paslaugas. Gyvendamas uzsienyje kreipiausi i Asta del NT paslaugu. Sioje srityje ji tikrai profesionale. Rekomenduoju tiek uzsienyje tiek Lietuvoje gyvenantiem zmonem, darbas bus tikrai kokybiskai atliktas.

Lina Jurgelionyte
Lina Jurgelionyte

2022-06-14

Google

Dėkinga esu Astai už atliktą darbą, labai kokybiškai, aiškiai, suprantamai ir rūpestingai, malonus bendravimas

Skambinti
Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.