Buto pardavimas Lietuvoje, kai Jūs gyvenate užsienyje

Buto pardavimas Lietuvoje, kai Jūs gyvenate užsienyje

Buto pardavimas Lietuvoje, kaip viską atlikti nuotoliniu būdu?

Buto pardavimas Lietuvoje, patiems esant užsienyje, daugumai žmonių sukelia didesnį ar mažesnį galvos skausmą. Juk namo, buto ar sklypo pardavime dažniausiai iškyla nemažai kliūčių. Būsimam sandoriui reikia surinkti būtinus dokumentus ir pažymas, tad tektų ne vieną kartą grįžti į Lietuvą. O kur dar būsimų pirkėjų apžiūros, preliminarios ir pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarčių pasirašymas? Kaip parduoti butą esant užsienyje saugiai ir be didelio streso? Skubu jus nuraminti – savo nekilnojamąjį turtą galite saugiai parduoti net ir negrįždami į Lietuvą. Du esminiai žingsniai šiame procese:

Kas yra tas patikimas žmogus? Juo gali būti jūsų giminaitis ar draugas. Jei neturite tarp pažįstamų tokių, kuriems galima būtų patikėti šiuos reikalus, visada galite kreiptis į nekilnojamo turto brokerius. Tokiu atveju, pardavinėti savo turtą galima dviem būdais:

 • kai Jūsų atstovas (giminaitis, draugas ar brokeris) reguliuoja tik patį pardavimo procesą – ieško pirkėjų, derasi dėl kainos ir kitų pardavimo sąlygų, tačiau negali tvarkyti jokių dokumentų ar pasirašinėti sutarčių. Tai reiškia, kad sutartą dieną Jūs vis viena privalėsite atvykti į Lietuvą tam, kad surinktumėte būtinus dokumentus ir pažymas bei pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymui;
 • kai Jūsų atstovas veikia pagal Jūsų parašytą įgaliojimą, leidžiantį jam surinkti visus reikiamus dokumentus bei pasirašinėti sutartis.

Kaip parašyti įgaliojimą nekilnojamojo turto pardavimui?

Įgaliojimą galite išrašyti toje šalyje, kurioje gyvenate, Lietuvos atstovybėje ar konsulate. Taip pat galite parašyti pas vietinį šalies notarą, po to išversti į lietuvių kalbą su apostilės žyma. Jei planuojate dienai ar daugiau grįžti į Lietuvą, įgaliojimą galite parašyti ir pas notarą Lietuvoje. Taip pat įgaliojimą galite parašyti ir elektroniniu būdu, jei naudojatės mobiliu parašu. Dar kartą noriu pabrėžti: tam, kad viskas vyktų sklandžiai ir sąžiningai, Jūsų pasirinktas atstovas privalo būti tikrai patikimas bei turintis patirties nekilnojamojo turto srityje. Nesvarbu, tai bus giminaitis, draugas, ar NT brokeris, rekomenduoju:

 • iš anksto susitarti dėl atlygio, pardavimo kainos, derybų taktikos, galimų nuolaidų bei visų kitų niuansų ir sąlygų;
 • jei procesą nusprendėte patikėti brokeriui, būtinai pasirašykite sutartį.

Ar saugu buto pardavimą nuotoliniu būdu patikėti nekilnojamojo turto brokeriui?

Kaip parduoti butą esant užsienyje, jei neturite patikimo žmogaus, kuriam galite parašyti įgaliojimą ir kuris galėtų Jums pagelbėti? Tokiu atveju, reikėtų apgalvoti galimybę naudotis brokerio paslaugomis. Renkantis nekilnojamojo turto brokerį reikėtų pasidomėti jo reputacija, buvusių klientų atsiliepimais bei patirtimi. Patyręs nekilnojamojo turto brokeris pardavimo procese gali numatyti kelis žingsnius į priekį. Taip sutaupys ne mažai laiko ir padės išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Jūs jausitės ramiai ir užtikrintai. Taip pat būsite tikri, kad visi Jūsų turto mokestiniai klausimai bus išspręsti dar iki pardavimo ir po kažkiek laiko Jūsų nepavys nesumokėti mokesčiai valstybei.  Kitame mano straipsnyje galite paskaityti plačiau apie tai, kas sudaro brokerio paslaugų paketą ir ką už tai gausite.

buto pardavimas, buto pardavimas mokesciai, buto pardavimo eiga

NT paslaugos gyvenantiems užsienyje

Mano bei kitų šios srities kolegų patirtis liudija, kad dažniausiai žmonės, norėdami parduoti būstą esant užsienyje, renkasi nuotolines nekilnojamo turto brokerio paslaugas. Būsto ar kitokio NT objekto pirkimo / pardavimo tarpininkavimo paslaugos esminiai žingsniai:

 • Profesionali objekto apžiūra, įvertinimas, privalumų ir trūkumų nustatymas.
 • Kainos nustatymas remiantis rinkos duomenimis.
 • Patikrinimas, ar nekilnojamojo turto pardavimui nėra kokių nors teisinių kliūčių.
 • Derybos bei sandėrio sudarymas pirkimo ar pardavimo atveju.
 • Išsamus visų reikiamų dokumentų sutikrinimas.
 • Visų reikiamų dokumentų ir registrų tvarkymas su Jūsų įgaliojimu.
 • Finansinių dokumentų tvarkymas bei pinigų pervedimų užtikrinimas.

Jeigu šiuo metu gyvenate užsienyje ir svarstote apie Lietuvoje esančio nekilnojamo turto pardavimą, esu pasiruošusi Jums pagelbėti:

 • atstovauti Jūsų interesams pagal iš anksto aptartus kriterijus;
 • visuose proceso etapuose tartis su Jumis;
 • užtikrinti, kad būtų sutvarkyti visi reikiami dokumentai;
 • nuolat informuoti apie proceso eigą;
 • jei nuspręsite sandorio užbaigime dalyvauti patys, atvykimo dienai paruošti visus dokumentus bei rezervuoti laiką notaro biure ar banke;
 • pasidžiaugti, kai viskas sklandžiai praeis per kuo trumpesnį laiką ir įvyks laukiamas sandoris.

Kiek kainuoja buto pardavimas Lietuvoje su NT brokeriu?

Buto pardavimo proceso kaina priklauso nuo situacijos sudėtingumo. Nuo to, kiek dokumentų reikės surinkti būsimam sandoriui. Dalį dokumentų ir pažymų gausite nemokamai, dalis bus mokama. Pagrindinę buto pardavimo kainą sudaro notaro paslaugos. Tai yra mokesčiai už pažymas bei duomenų tikrinimą bei notaro atlygis – apie 0,45 proc. nuo faktinės turto pardavimo kainos. Nekilnojamojo turto pardavimo kaina priklauso nuo būsimo sandorio, situacijos sudėtingumo, objekto likvidumo bei Jūsų norimos kainos. Jei visi Jūsų turto dokumentai bus tvarkingi, nereikės atlikti naujų kadastrinių matavimų ar rūpintis dokumentų dublikatų, pažymų bei leidimų parduoti gavimu – mano paslaugų kaina bus palankesnė Jums. Jei bus reikalingas Jūsų atstovavimas pagal įgaliojimą, objekto paruošimas pardavimui, reikalingų dokumentų, pažymų bei leidimų parduoti surinkimas – paslaugų kaina bus šiek tiek aukštesnė.

NT brokerio paslaugų mokestis yra SĖKMĖS mokestis, taigi ir taikomas yra tik įvykus pardavimui. Nėra dviejų vienodų sandorių, jie visi skirtingi, todėl ir paslaugų kaina kas kartą yra aptariama individualiai.

Ieškote nekilnojamojo turto brokerio buto pardavimui Panevėžyje?

Užpildykite žemiau esančią užklausos formą ir sužinokite sąlygas!

Buto pardavimas
Asta Samulionytė
Asta Samulionytė

Esu profesionali nekilnojamojo turto (NT) brokerė, įmonės „NT pardavimų sprendimai“ įkūrėja bei šio tinklaraščio autorė. Šioje srityje dirbu nuo 2016 metų. Per netrumpą darbo patirtį sudariau daugybę sėkmingų NT sandorių, kurių vertė jau viršijo keliasdešimt milijonų eurų. Dirbdami su manimi gausite aukštos kokybės paslaugas bei profesionaliai užbaigtą sandorį.

Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

* konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

Kiti mano straipsniai:

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. [2023]

Buto pardavimas turint nepilnamečių vaikų – nėra lengvas procesas, tam reikalingi papildomi dokumentai bei pažymos. Jei parduoti norimas būstas yra Jūsų šeimos vienintelis gyvenamasis turtas, kur galite deklaruoti gyvenamąją vietą, tuomet bus reikalingas notaro leidimas turtą parduoti.

Bankui įkeisto buto pardavimas: ką svarbu žinoti?

Buto pardavimas su paskola – neišvengiamas procesas, kaip esamas būstas nebetenkina. Žinoma, jūs, kaip pardavėjas, esate suinteresuotas atlikti viską kuo sklandžiau bei greičiau – o tam reikia ne tik tinkamos reklamos, bet ir tam tikrų teisinių aspektų sutvarkymo, NT rinkos stebėjimo ir t. t.

Buto pardavimas / mokesčiai. Ką BŪTINA žinoti buto pardavėjui?

Buto pardavimas – procesas, kurio visi etapai yra svarbūs, todėl norint išvengti brangiai kainuojančių klaidų, reikia žinoti, ką, kada ir kaip daryti, jei norite greitai ir brangiai parduoti savo butą. Kaip parduoti butą greitai? Kokie taikomi mokesčiai po buto pardavimo? Kokių dokumentų reikia? Čia rasite visus atsakymus ir dar daugiau naudingos informacijos.

Rodyti daugiau

Remiantis 61 atsiliepimu

Modestas Mon
Modestas Mon

2023-11-15

Google

Kreipiausi i Asta konsultacijos.Tikra savo srities profesionalė!!! Viska paaiškino PROFESIONALIAI, AIŠKIAI, MANDAGIAI. DĖKOJU Astai!!!!

Rolandas Dauksas
Rolandas Dauksas

2023-11-05

Google

Ačiū Astai Mūsų bendradarbiavimas buvo ne tik produktivus bet ir žmogiškai malonus Nuo pat pradžių buvo jaučiamas darbo supratimas ir profesionalumas tai pat aukščiausio lygio komunikacija Gerų jums sandėrių ir klijentų oklijentam tik lieka džiaugtis sudarius sutartį su Asta nes bus viskas O.K Su pagarba Rolandas D.

Marius Alchimavičius
Marius Alchimavičius

2023-10-27

Google

Malonus bendravimas, profesionali pagalba.

Iona van der Waal
Iona van der Waal

2023-10-16

Google

Trumpai aprasant: profesionalumas, malonus bendravimas, detalus pardavimo/pirkimo aprasymas, eigos paaiskinimas. Sandorio organizavimas su issamia infomacija kas ir kada vyksta. Labai dekinga Astai uz paprasta, bet aiskia sandorio eiga. labai profesionali bei maloni NT brokere, kuria rekomenduoju 100% Pagarbiai, Ilona Kopenhaga

Edvardas Cereska
Edvardas Cereska

2023-10-04

Google

Už nuoširdų ir dalykišką bendravimą, pirkimo-pardavimo klausimais, Jums gerb., Asta, tariu didelį ačiū! Rekomenduoju 100 procentų!

Rasa Visockaite
Rasa Visockaite

2023-08-02

Google

Puiki specialistė, labai operatyvi, puikiai atliko savo darbą, nuoširdžiai bendraujanti, dėmesinga, puikiai suteiktos paslaugos, rekomenduoju tikrai nepasigailėsite.

Vaida Zakarauskiene
Vaida Zakarauskiene

2023-07-02

Google

Ieškojome pirkti buta. Ir arsirado visai netikėtai. Su brokerės Astos Samulionytės pagalba ji nusipirkome. Ačiū Jums už kantrybe ir laika. Labai šilta ir draugiška, žinanti savo darba brokerė. Rekomenduojame 100% ❤️

Airidas J.
Airidas J.

2023-06-09

Google

Esame labai dėkingi Astai, kuri smarkiai pagelbėjo mums įsigyjant būstą bei padėjo mums sėkmingai naviguoti tarp visų iškilusių klausimų, iššūkių bei sunkumų. Ji konkreti, atsidavusi savo darbui bei nuoširdžiai ieško visoms pusėms geriausių sprendimų, net jeigu tai jai nėra "privaloma".

Vilma Romančikienė
Vilma Romančikienė

2023-06-06

Google

Didelis Ačiū Astai už konsultacijas!!! Profesionali brokerė, džiaugiuosi jog kreipiausi būtent i Asta. Rekomenduoju tikrai puiki brokerė!

dalius dalaitis
dalius dalaitis

2023-05-16

Google

Dėkojame už greitus ir konkrečius atsakymus.

Skambinti
Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.