Palyginimų sąrašas

Buto pardavimas Lietuvoje

Norite parduoti butą esantį Lietuvoje, tačiau šiuo metu gyvenate užsienyje?

Nekilnojamojo turto pardavimas ar pirkimas daugumai žmonių paprastai sukelia didesnį ar mažesnį galvos skausmą, o dar jei esate toli, situacija tikrai gali pasirodyti sudėtinga. Juk namo, buto ar sklypo pardavime dažniausiai iškyla nemažai kliūčių. Būsimam sandoriui reikia surinkti būtinus dokumentus ir pažymas, tad tektų ne vieną kartą grįžti į Lietuvą. O kur dar būsimų pirkėjų apžiūros, preliminarios ir pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarčių pasirašymas?

Kaip parduoti butą esant užsienyje saugiai ir be didelio streso?

Skubu jus nuraminti:
savo nekilnojamąjį turtą galite saugiai parduoti net ir negrįždami į Lietuvą. Du esminiai žingsniai šiame procese:

 • turėti visus reikalingus dokumentus;
 • susirasti patikimą žmogų, gerai išmanantį nekilnojamojo turto pardavimo procesus, kuris galėtų viskuo pasirūpinti už jus.

Kas yra tas patikimas žmogus? Juo gali būti jūsų giminaitis ar draugas. Jei neturite tarp pažįstamų tokių, kuriems galima būtų patikėti šiuos reikalus, visada galite kreiptis į nekilnojamo turto brokerius. Šiuo atveju pardavinėti savo turtą galima dviem būdais:

 • kai Jūsų atstovas (giminaitis, draugas ar brokeris) reguliuoja tik patį pardavimo procesą – ieško pirkėjų, derasi dėl kainos ir kitų pardavimo sąlygų, tačiau negali tvarkyti jokių dokumentų ar pasirašinėti sutarčių. Tai reiškia, kad sutartą dieną Jūs vis viena privalėsite atvykti į Lietuvą tam, kad surinktumėte būtinus dokumentus ir pažymas bei pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymui;
 • kai Jūsų atstovas veikia pagal Jūsų parašytą įgaliojimą, leidžiantį jam surinkti visus reikiamus dokumentus bei pasirašinėti sutartis.

Kaip parašyti įgaliojimą nekilnojamojo turto pardavimui?

Kaip-parasyti-igaliojima-uzsienyje
Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje?

Įgaliojimą galite išrašyti toje šalyje, kurioje gyvenate, Lietuvos atstovybėje ar konsulate. Taip pat galite parašyti pas vietinį šalies notarą, po to išversti į lietuvių kalbą su apostilės žyma.  Jei planuojate dienai ar daugiau grįžti į Lietuvą, įgaliojimą galite parašyti ir pas notarą Lietuvoje. Taip pat įgaliojimą galite parašyti ir elektroniniu būdu, jei naudojatės mobiliu parašu.

Dar kartą noriu pabrėžti: tam, kad viskas vyktų sklandžiai ir sąžiningai, Jūsų pasirinktas atstovas privalo būti tikrai patikimas bei turintis patirties nekilnojamojo turto srityje.

Nesvarbu, tai bus giminaitis, draugas, ar NT brokeris, rekomenduoju:

 • iš anksto susitarti dėl atlygio, pardavimo kainos, derybų taktikos, galimų nuolaidų bei visų kitų niuansų ir sąlygų;
 • jei procesą nusprendėte patikėti brokeriui, būtinai pasirašykite sutartį.

Ar saugu buto pardavimą nuotoliniu būdu patikėti nekilnojamojo turto brokeriui?

kaip parduoti buta Lietuvoje
Kaip išsirinkti nekilnojamojo turto brokerį?

Kaip parduoti butą esant užsienyje, jei neturite patikimo žmogaus, kuriam galite parašyti įgaliojimą ir kuris galėtų Jums pagelbėti?

Tokiu atveju reikėtų apgalvoti galimybę naudotis brokerio paslaugomis. Renkantis nekilnojamojo turto brokerį reikėtų pasidomėti jo reputacija, buvusių klientų atsiliepimais bei patirtimi. Patyręs nekilnojamojo turto brokeris pardavimo procese gali numatyti kelis žingsnius į priekį. Taip sutaupys ne mažai laiko ir padės išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Jūs jausitės ramiai ir užtikrintai. Taip pat būsite tikri, kad visi Jūsų turto mokestiniai klausimai bus išspręsti dar iki pardavimo ir po kažkiek laiko Jūsų nepavys nesumokėti mokesčiai valstybei. Plačiau apie tai, kas įeina į brokerio paslaugas, skaitykite čia.

NT paslaugos gyvenantiems užsienyje

Mano bei kitų šios srities kolegų patirtis liudija, kad dažniausiai žmonės, norėdami parduoti būstą esant užsienyje, renkasi nuotolines nekilnojamo turto brokerio paslaugas.

Būsto ar kitokio NT objekto pirkimo / pardavimo tarpininkavimo paslaugos esminiai žingsniai:

 • Profesionali objekto apžiūra, įvertinimas, privalumų ir trūkumų nustatymas.
 • Kainos nustatymas remiantis rinkos duomenimis.
 • Patikrinimas, ar nekilnojamojo turto pardavimui nėra kokių nors teisinių kliūčių.
 • Derybos bei sandėrio sudarymas pirkimo ar pardavimo atveju.
 • Išsamus visų reikiamų dokumentų sutikrinimas.
 • Visų reikiamų dokumentų ir registrų tvarkymas su Jūsų įgaliojimu.
 • Finansinių dokumentų tvarkymas bei pinigų pervedimų užtikrinimas.

Jeigu šiuo metu gyvenate užsienyje ir svarstote apie Lietuvoje esančio nekilnojamo turto pardavimą, esu pasiruošusi Jums pagelbėti:

 • atstovauti Jūsų interesams pagal iš anksto aptartus kriterijus;
 • visuose proceso etapuose tartis su Jumis;
 • užtikrinti, kad būtų sutvarkyti visi reikiami dokumentai;
 • nuolat informuoti apie proceso eigą;
 • jei nuspręsite sandorio užbaigime dalyvauti patys, atvykimo dienai paruošti visus dokumentus bei rezervuoti laiką notaro biure ar banke;
 • pasidžiaugti, kai viskas sklandžiai praeis per kuo trumpesnį laiką ir įvyks laukiamas sandoris.

Kiek kainuoja buto pardavimas su NT brokeriu?

Buto pardavimo proceso kaina priklauso nuo situacijos sudėtingumo. Nuo to, kiek dokumentų reikės surinkti būsimam sandoriui. Dalį dokumentų ir pažymų gausite nemokamai, dalis bus mokama. Pagrindinę buto pardavimo kainą sudaro notaro paslaugos. Tai yra mokesčiai už pažymas bei duomenų tikrinimą bei notaro atlygis apie 0,45 proc. nuo faktinės turto pardavimo kainos.

Nekilnojamojo turto pardavimo kaina priklauso nuo būsimo sandorio, situacijos sudėtingumo, objekto likvidumo bei Jūsų norimos kainos. Jei visi Jūsų turto dokumentai bus tvarkingi, nereikės atlikti naujų kadastrinių matavimų ar rūpintis dokumentų dublikatų, pažymų bei leidimų parduoti gavimu – mano paslaugų kaina bus palankesnė Jums. Jei bus reikalingas Jūsų atstovavimas pagal įgaliojimą, objekto paruošimas pardavimui, reikalingų dokumentų, pažymų bei leidimų parduoti surinkimas – paslaugų  kaina bus šiek tiek aukštesnė. NT brokerio paslaugų mokestis yra SĖKMĖS mokestis, taigi ir taikomas yra tik įvykus pardavimui. Nėra dviejų vienodų sandorių, jie visi skirtingi, todėl ir paslaugų kaina kas kartą yra aptariama individualiai.

Ieškote NT brokerio nekilnojamo turto pardavimui?

Užpildykite užklausos formą ir su Jumis susisieksiu per 1 darbo dieną!

* Konsultacija nemokama ir niekuo neįpareigojanti.

  Užklausos forma dėl nekilnojamojo turto pardavimo:

  Panašūs įrašai

  Nekilnojamo turto agentūros Panevėžyje. Kaip išsirinkti geriausią?

  Jeigu norite įsigyti ar parduoti nekilnojamą turtą, geriausia to imtis ne patiems, o patikėti...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip sklandžiai ir be nuostolių parduoti paveldėtą turtą?

  Jeigu paveldėjote nekilnojamąjį turtą ir apsisprendėte, jog jis Jums nereikalingas, logiškas...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė

  Sandoriai atsiskaitant grynaisiais – iki 5000 Eur

  Sandoriai grynaisiais iki 5000 Eur Nuo 2022 metų lapkričio pirmos dienos įsigalioja nauji...

  Daugiau
  Asta Samulionytė
  - - - Asta Samulionytė