Palyginimų sąrašas

Buto pardavimas – ką svarbu žinoti?

Buto pardavimas – ką svarbu žinoti?

Buto pardavimas – procesas, kurio visi etapai yra svarbūs, todėl norint išvengti brangiai kainuojančių klaidų, reikia žinoti, ką, kada ir kaip daryti, jei norite greitai ir brangiai parduoti savo butą.

Ką svarbu padaryti, kad buto pardavimas būtų sklandus?

Sakoma, kad gera pradžia – jau pusė darbo. Šie veiksmai yra lyg pamatas pardavimo procese:

 • Įsitikinti, kad tikrai galite parduoti butą, kad visi dokumentai yra paruošti būsimam sandoriui.
 • Jei butas šiuo metu yra nuomojamas, geriau palaukti, kol gyvenantys žmonės išsikels ir tik tuomet pradėti pardavimo procesą.
 • Nesistengti nuslėpti nuo būsimo pirkėjo informacijos apie natūralų būsto nusidėvėjimą stengiantis atlikti kosmetinį remontą probleminėse būsto vietose, pvz. paslėpti pelėsį ar užglaistyti defektus sienose. Pirkėjas tai akivaizdžiai matys, o būsto kaina nuo to nepakils ir tai bus terpė nereikalingam ginčui.
 • Nusistatyti rinkos kainą.
 • Butą kruopščiai paruošti fotografavimui bei būsimoms apžiūroms, sukurti profesionalius reklaminius skelbimus ir juos kuo plačiau paskleisti.
 • Jei šiuo metu gyvenate užsienyje ar kitame mieste, reikia susirasti patikimą žmogų, kas galės Jūsų butą parodyti potencialiems pirkėjams.
 • Jei esate užsienyje, apsvarstykite grįžimo galimybes dokumentų pasirašymui.

Kaip parduoti butą už gerą kainą per trumpą laikotarpį?

 • Tinkamai paruošti dokumentus. Visų pirma reikėtų tinkamai paruošti visus dokumentus buto pardavimui: jei butas yra įkeistas bankui – reikia gauti banko leidimą butą parduoti, jei turite nepilnamečių vaikų – reikia teismo leidimo butą parduoti (daugiau skaitykite ČIA), jei namui yra atlikta renovacija – reikia įsitikinti, ar butui nereikia atlikti naujų kadastrinių matavimų, jei butą esate paveldėję – reikėtų pasikonsultuoti dėl galimo GPM mokesčio po pardavimo, jei butas pirktas, bet neišlaikytas 10 metų – taip pat reikėtų pasidomėti galimais mokesčiais po pardavimo. Kai jau būsite tikri, kad visa dokumentacija yra tvarkinga, nusistatykite realią buto kainą.
 • Aktyvūs buto pardavimo veiksmai. Po to reikėtų parduodamą turtą kruopščiai paruošti fotosesijai, profesionaliai nufotografuoti ir paruošti patrauklius reklaminius skelbimus pabrėžiant buto privalumus bei išskirtinumą NT rinkoje, o reklamą nuolat talpinti į populiariausius skelbimų portalus. Toliau seka apžiūros ir darbas su pirkėjais, jų poreikių išsiaiškinimas ir atliepimas į juos bei sugebėjimas greitai užmegzti šiltą ir draugišką kontaktą, kuris padės sklandžiai vesti derybas. Susitarimą su buto pirkėju užtvirtinkite preliminariąja buto pirkimo – pardavimo sutartimi. Tai yra labai atsakingas momentas, nes Jūsų padarytos klaidos ir paliktos spragos gali brangiai kainuoti. Toliau seka pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas pas notarą. Jei Jūsų buto pirkėjas turtą perka nuosavomis lėšomis, tai pinigus gausite iš karto, jei su kredito įstaigos finansavimu – išmokėjimą gausite per 1 mėnesį.

Kaip parduoti butą: viską daryti pačiam ar kreiptis į NT specialistus?

Jei profesionaliai išmanote NT pardavimo teisinius aspektus, puikiai žinote kaip parduoti butą, kokių dokumentų tam reikia, esate puikus derybininkas bei reklamos specialistas ir turite daug laisvo laiko – tuomet galite būsto pardavimu užsiimti ir pats. Jei nuspręstumėte būstą parduoti savarankiškai, Jums reikės:

 • konsultuotis su teisininkais ar notarais dėl reikiamų dokumentų sandoriui bei ieškoti informacijos, kaip tuos dokumentus gauti, kad buto pardavimas įvyktų sklandžiai;
 • butą paruošti pardavimui, profesionaliai nufotografuoti;
 • nuolat dirbti su būsto skelbimais internete, skaityti ne visada malonius komentarus, atsakinėti į žinutes ir skambučius vakarais ir savaitgaliais;
 • patirti neigiamų emocijų derybų metu, kai bus vardinami Jūsų būsto trūkumai;
 • patirti nusivylimą po apžiūrų, kada potencialūs pirkėjai dingsta be jokio paaiškinimo ir atgalinio ryšio;
 • atlaikyti daugybę brokerių skambučių, kurie kartais pernelyg įkyriai Jums siūlys savo paslaugas;
 • profesionaliai pasiruošti preliminariąją buto pirkimo – pardavimo sutartį;
 • susiderinti pagrindinės buto pirkimo – pardavimo sutarties detales pas notarą.

Visa tai profesionaliai ir be skaudžių klaidų gali atlikti NT brokeris, o Jums liks tik pasirašyti dokumentus, gauti pinigus už savo turtą ir perduoti raktus naujiems būsto šeimininkams. Todėl jei iš tiesų nesate tikri, ar žinote, kaip parduoti butą ir jus gąsdina visas šis procesas, geriausia tą patikėti specialistams.

Ką ir kuo remiantis rinktis: NT agentūrą ar savarankiškai dirbantį brokerį?

Gerai dirbantys specialistai dažniausiai jau dirba savarankiškai, „ant savęs“ – jie jau yra sukaupę didelę darbo patirtį bei žinių bagažą. Taip pat turi pastovų klientų srautą, kurių didžioji dalis ateina rekomendacijų keliu, todėl jam nebėra jokio tikslo dirbti NT agentūroje. Reikėtų visada renkantis specialistą pasidomėti jo darbu, kokie jo buvusių klientų atsiliepimai apie jo suteiktas paslaugas, kokia reputacija (daugiau skaitykite ČIA). Tokią informaciją šiais laikas galima susirinkti vos per keletą minučių pasinaudojant internetu. Taip pat tikėtina, kad savarankiškai dirbantis brokeris tą patį darbą atliks už mažesnį atlygį, kadangi uždarbiu jis jau neprivalo dalintis su niekuo. Tokiu atveju dažniausiai ir PVM mokestis nėra taikomas. Iš bendrovės, teikiančios NT paslaugas, arba NT agentūros gausite lygiai tokias pat paslaugas. Tik atviras klausimas lieka dėl ten dirbančio brokerio darbo patirties ir profesionalumo. Ten dirbantis brokeris dirba prisidengdamas žinomos įmonės vardu. Tikėtina, kad tokių paslaugų kaina bus aukštesnė bei papildomai taikomas PVM mokestis.

Kaip sutvarkyti buto pardavimo dokumentus, kad vėliau nekiltų bėdų?

Įsitikinti, kad buto dokumentai yra tvarkingi. Išsiaiškinti, ar nereikia atnaujinti buto kadastrinių matavimų bylos (jei namui atlikta renovacija), jei turite nepilnamečių vaikų ir butas yra vienintelis turtas Jūsų vardu – bus reikalingas teismo leidimas būstą parduoti. Jei butą įgijote po ištuokos bendru sutarimu ir neturite teismo nutarties dėl turto padalijimo – bus reikalingas buvusio sutuoktinio sutikimas dėl buto pardavimo. Jei butas įkeistas bankui ar kitai kredito įstaigai – bus reikalingas kreditoriaus leidimas būstą parduoti. Jei namui yra atlikta renovacija, bet nesate jos pilnai išmokėję – bus reikalinga pažyma apie renovacijos mokesčio likutį. Tai tik kelios iš galimų kliūčių, kurias teks įveikti norint, kad buto pardavimas įvyktų sklandžiai. Svarbu ir tinkamai paruošta notarinė sutartis sandoriui, kurioje neturėtų būti palikta spragų, kuriomis kita šalis galėtų bet kada pasinaudoti.

Jei vis tik nesate tikri, ar tinkamai suprantate, kaip parduoti butą bei turite klausimų, visada galite kreiptis į mane nurodytais kontaktais.

Turite klausimų? Rašykite:

  Panašūs įrašai

  Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje?

  Kaip parašyti įgaliojimą esant užsienyje? Tai labai dažnai nekilnojamojo turto pardavėjų,...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip parduoti nekilnojamąjį turtą esant užsienyje?

  Norite parduoti nekilnojamąjį turtą esantį Lietuvoje, tačiau šiuo metu gyvenate...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Kaip parduoti visą namą, priklausantį keliems asmenims?

  Norint parduoti namą, priklausantį keliems bendraturčiams pardavimo procedūra realiai yra...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė
  Call Now Button+370 616 07300