Palyginimų sąrašas

Bankui įkeisto buto pardavimas: ką svarbu žinoti?

Bankui įkeisto buto pardavimas: ką svarbu žinoti?

Bankui įkeisto buto pardavimas –

ganėtinai sudėtingas procesas, reikalaujantis nemažai laiko ir pasiruošimo. Žinoma, jūs, kaip pardavėjas, esate suinteresuotas atlikti viską kuo sklandžiau bei greičiau – o tam reikia ne tik tinkamos reklamos, bet ir tam tikrų teisinių aspektų sutvarkymo, NT rinkos stebėjimo ir t. t.

Buto, kurį pirkote su banko paskola, pardavimas įvyks sklandžiau, jei tinkamai tam pasiruošite

 • Prieš imdamiesi pardavinėti, patikrinkite, ar tvarkingi jūsų buto dokumentai, ar Jūsų bankas išduos Jums leidimą butą parduoti, jei turite nepilnamečių vaikų  – bus reikalingas ir teismo leidimas butą parduoti. Jeigu susiradus pirkėją paaiškėtų, kad taip nėra, tai gali apsunkinti situaciją ir sukurti papildomų rūpesčių. Paprasčiausia pasitarti su savo brokeriu ar apsilankyti pas notarą ir viską susitikrinti.
 • Paruoškite savo butą pardavimui. Kuo tvarkingiau viskas atrodys, tuo daugiau šansų sudominti potencialius pirkėjus.
 • Kokybiškos nuotraukos ir išsamus aprašymas yra tai, ko būtinai reikia. Juk pirkėjai su parduodamu butu visų pirma susipažins pagal skelbimuose sudėtas nuotraukas. Puiku, jei šalia jų bus dar ir buto planas bei vieta žemėlapyje. Kuo patraukliau viską pateiksite, tuo greitesnio rezultato galite tikėtis.
 • Jei gyvenate ne Lietuvoje, arba šiaip toli nuo tos vietos, kurioje yra norimas parduoti butas, apgalvokite, kas galėtų aprodyti jį potencialiems pirkėjams.
 • Adekvačiai įvertinkite buto kainą. Tai labai svarbu. Per didelė suma atbaidys pirkėjus ir visas procesas užsitęs labai ilgai, o per maža sukurs jums nuostolį.
 • Pakankama reklamos sklaida užtikrins, kad jūsų skelbimą pamatytų kuo daugiau potencialių pirkėjų – o tai užtikrins, kad viskas įvyktų kuo greičiau. Todėl į reklamą investuoti verta. Skelbimas turi būti matomas visuose portaluose, laikraščiuose ir t. t. Nereikia numoti ranka ir į reklamą „iš lūpų į lūpas“ – visi jūsų draugai, giminės ir kaimynai privalo žinoti apie jūsų planuojamą buto pardavimą.
 • Situacijos rinkoje sekimas – būtinas veiksnys, jei norite sulaukti sėkmės. Jei šiuo metu namo kaina yra vienokia, tai nereiškia, kad po mėnesio ji liks tokia pati. Geriausia bent porą kartų per mėnesį peržvelgti situaciją rinkoje ir ištyrinėti konkurentų pasiūlymus.
 • Buto pardavimas taps žymiai paprastesniu, jei turėsite aiškų planą, kuriame numatysite, kada ir kokius veiksmus atliksite (tvarkysite namą ir jo aplinką, susitiksite su brokeriu, fotografuosite, viešinsite skelbimus ir pan.).

 

Ar norint parduoti bankui įkeistą butą prieš tai reikės padengti kredito likutį?

Norint parduoti butą, kuriam yra įregistruota hipoteka, prieš pardavimą banko paskolos padengti nereikia. Tai už Jus padarys Jūsų pirkėjas. Jums reikės gauti iš kreditoriaus leidimą parduoti, kuriame bus nurodytas Jūsų nepadengtos paskolos likutis bei į kokią banko sąskaitą tą likutį reikia padengti. Kreditoriaus leidimą butą parduoti turėsite pateikti būsimą sandorį tvirtinančiam notarui. Notaras visus duomenis perkels į pagrindinę pirkimo – pardavimo sutartį, kurioje bus nurodyta, kokia tvarka už perkamą butą turi atsiskaityti pirkėjas. Buto negalėsite parduoti pigiau, nei esamas banko paskolos likutis.

Žmones dažnai gąsdina įvairūs „popierizmai“, vis tik šiuo atveju susižiūrėti dokumentus bei juos susitvarkyti būtina.

 

Pateikiu bankui įkeisto buto pardavimui reikalingų dokumentų sąrašą:

 • Asmens tapatybės dokumentas, kurio galiojimas nepasibaigęs.
 • Buto įsigijimo dokumentas (pirkimo-pardavimo sutartis, paveldėjimo teisės liudijimas, dovanojimo sutartis, teismo sprendimas ir pan.).
 • Kreditoriaus leidimą butą parduoti.
 • Buto kadastrinių matavimų byla su visais techniniais duomenimis ir planais.
 • Buto ir jam priklausančių priklausinių Registrų centro išrašai.
 • Jei auginate nepilnamečius vaikus ir jūsų norimas parduoti butas yra vienintelis nekilnojamas turtas, kuriuo disponuoja jūsų šeima, privalote gauti leidimą pardavimui iš teismo. Jei iš parduodamo buto keliatės į mažesnį būstą – teismo leidimą gauti nebus lengva.
 • Jei esate susituokęs /-usi, bus reikalingas sutuoktinio /-ės sutikimas pardavimui, o jei išsituokęs /-usi – ištuokos liudijimas ir teismo nutartis dėl turto padalijimo, kai kuriais atvejais – buvusio sutuoktinio /-ės sutikimas. Jei butas priklauso keliems bendraturčiams, privalėsite gauti jų raštišką atsisakymą įsigyti jums priklausančią buto dalį.
 • Energetinio naudingumo sertifikatas, kurį užsakys sandorį tvirtinantis notaras.

 

Taip pat privalote suprasti, jog bankui įkeisto buto pardavimas susijęs ne tik su pajamų gavimu ir paskolos išmokėjimu, bet ir su investavimu į pasiruošimą pardavimui, reklamai bei tam tikrų mokesčių mokėjimu

Tai gali būti:

 • valstybinės rinkliavos;
 • atlygis notarui;
 • VĮ Registrų centro mokesčiai;
 • mokesčiai už skelbimų viešinimą ar kitų reklamos kanalų panaudojimą;
 • kt.

Taip pat čia susiduriame su gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), kuris apskaičiuojamas iš buto pardavimo kainos atėmus jo įsigijimo kainą ir kitus sumokėtus su pardavimu susijusius mokesčius (leidžiama atimti tik tas sumas, kurias galima pagrįsti reikiamais dokumentais), o gautą sumą padauginus iš gyventojų pajamų mokesčių tarifo.

GPM taikomas tais atvejais, kai turtas nėra išlaikytas 10 metų. Išimtys taikomos tada, kai pardavėjas parduodamame būste deklaravęs gyvenamąją vietą gyveno ilgiau nei 2 metus, tą turtą pardavė, per kalendorinius metus įsigijo kitą ir ten vėl deklaravo gyvenamąją vietą. Tokiu atveju traktuojama, kad pardavėjas keitė vienintelį gyvenamąjį būstą ir iš to neuždirbo.

Ieškote NT brokerio buto pardavimui Panevėžyje? Sužinokite sąlygas!

Užklausos forma dėl buto pardavimo paslaugų:

  Panašūs įrašai

  Paveldėtos žemės pardavimas – ką svarbu žinoti?

  Paveldėtos arba dovanotos žemės pardavimas ir su tuo susiję mokesčiai Turite paveldėtos ar...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Sandoriai atsiskaitant grynaisiais – iki 5000 Eur

  Nuo 2022 metų lapkričio pirmos dienos įsigalioja nauji apribojimai atsiskaitant...

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė

  Kas įeina į nekilnojamojo turto brokerio paslaugas?

  Nekilnojamojo turto pardavimas - procesas dažnam sukeliantis sumaištį ir daug nežinomybės....

  Daugiau
  - - - Asta Samulionytė